LIGA ŠAMPIONA: Bejl vodio Kraljeve do odbrane trona (VIDEO)

26.05.2018. 22:38
Garet Bejl
Garet Bejl / Izvor: Reuters

Finalni meč odigran u Kijevu, sudio je Milorad Mažić.

Fudbaleri Reala odbranili su titulu prvaka Evrope. U finalu Lige šampiona, na Olimpijskom stadionu u Kijevu, ekipa Zinedina Zidana pobedila je Liverpul sa 3:1 i tako došla do 13. titule (treću uzastopnu) najboljeg na Starom kontinentu. Golove za Los Blankose su dali Karim Benzema i Garet Bejl (dva), dok je počasni pogodak za Redse dao Sadio Mane. Možda bi rezultat bio drugačiji da je do kraja za Liverpul igrao Mohamed Salah, ali je to sada u domenu "šta bi bilo kad bi bilo". Kraljevski klub je na tronu ostao sasvim zasluženo, pošto je završnica pripala Kristijanu Ronaldu i družini.

FINALE PLEJ-OFA: Jokanović i Mitrović u PREMIJER LIGI! (FOTO)

FULAM JE OPET U ELITI: Mitroviću su pevali "onu njegovu" pesmu, a Jokanović je dobio VEOMA važnu poruku (VIDEO)

Prvih 45 minuta meča koji je sudio najbolji srpski arbitar Milorad Mažić obeležile su na žalost povrede, a ne golovi ili šanse. U 26. minutu Mohamed Salah je bio u duelu sa Serhiom Ramosom, i tada je izgleda stradalo rame. Egipćanin je još nekoliko minuta bio na terenu, a zatim je izašao sa terena uz bolnu grimasu i suze.

MALER ZA LIVERPUL, ALI I ZA EGIPAT! Salah napustio finale Lige šampiona! (VIDEO+FOTO)

Odmah posle izlaska Salaha, na društvenim mrežama su se pojavile objave u kojim se tvrdi da je Ramos namerno povredio Salaha.

Samo nekoliko minuta kasnije, igru je napustio i Karlos Karvahal, zbog povrede zadnje lože, a ušao je Naćo. U nastavku meča, već u 48. minutu, Real je, tačnije Isko pogodio prečku. Ali su se navijači Reala prilično brzo radovali. Međutim, vodećem golu Reala prethodila je velika greška golmana Redsa, Karijusa, a "poklon" je iskoristio Karim Benzema. Igrao se 51. minut.

Izjednačenje je viđeno veoma brzo, za samo četiri minuta, a strelac je bio Sadio Mane posle kornera.

Na novi gol se nije mnogo čekalo. U 61. minutu, umesto Iska ušao je Garet Bejl, a samo tri minuta kasnije "makazicama" je savladao golmana Liverpula.

U 70. minutu, Mane je mogao ponovo da donese izjednačenje, ali je tada stativa bila "saveznik" Kejlora Navasa. Meč je rešen u 83. minutu, kada je Velšanin opet bio strelac, a Karijus je napravio novu grešku. To je ujedno bio i konačan rezultat.

U 93. minutu je utrčao i navijač, dok je Real bio u napadu, ali su ga redari zaustavili i izneli ga sa terena.

REAL MADRID - LIVERPUL 3:1

STRELCI: Benzema 51, Bejl 64, 83 - Mane 55.

STADION: Olimpijski u Kijevu

SUDIJA: Milorad Mažić (Srbija)

REAL MADRID: Navas, Karvahal (Od 36. Naćo), Varan, Ramos, Marselo, Kazemiro, Kros, Modrić, Isko (od 61. Bejl), Benzema (od 88. Asensio), Ronaldo. Trener: Zidan.

LIVERPUL: Karijus, Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum, Mane, Firmino, Salah (Od 30. Lalana). Trener: Klop.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.