ПРАВИ ДЕРБИ: Провокатор Чалханоглу погодио за Интер, аутоголом се вратио Милан и САЧУВАО ПРВО МЕСТО

07.11.2021. 22:56
Milan - Inter
Милан - Интер / Извор: Реутерс

Пенал, статива, мноштво шанси, све је горело.

"Дерби дела Мадонина" је меч чији исход је увек тешко предвидети, па ни 7 на којих се тренутно налази Милан у односу на Интер нису значили да су "росонери" као фаворити дочекали актуелног шампиона Италије. На крају је завршено 1:1, а могла су три бода да оду и на једну и на другу страну.

МОЋНА ПОРУКА ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Звезда честитала Новаку на титули (ФОТО)

МАГЛА ПОЈЕЛА ПАРТИЗАН, СТАНОЈЕВИЋ СЕ ОДМАХ ОГЛАСИО: У три реченице објаснио СВЕ ШТО СЕ ДЕСИЛО

МИТЈИЛАНД ДЕКЛАСИРАН! После победе над Звездом, клуб ПОТОНУО у Данској

Повео је Интер голом Хакана Чалханоглуа са беле тачке у 11. минуту. Турчин иначе не изводи пенале у Интеру, али очито да је желео да се "освети" бившем клубу, тако да је затражио да сам изведе најстрожу казну.

Свега шест минута касније изједначио је Милан, а стрелац је био опет фудбалер Интера. Стефан Де Фрај је спровео лопту у своју мрежу после центаршута Тоналија и поравнао резултат.

Најбољу прилику за поновно вођство Интер је пропустио у 27. минуту када је свој пенал извео Лаутаро Мартинез, међутим врхунски је реаговао Кипријан Татарушану на голу "домаћих".

"Нероазури" су промашили неколико добрих шанси и били бољи већи део меча, али је Милан пред крај проиграо, очито боље складиштио енергију, те у последњих 15 минута показао зубе и врло лако могао да победи. У једном тренутку Алексис Салемакерс је погодио и стативу.

Остало је 1:1, а после ремија Наполија ситуација на врху је непромењена. Наполитанци и Милан имају исти број бодова (32), а трећи је Интер са седам мање.