PRAVI DERBI: Provokator Čalhanoglu pogodio za Inter, autogolom se vratio Milan i SAČUVAO PRVO MESTO

07.11.2021. 22:56
Milan - Inter
Milan - Inter / Izvor: Reuters

Penal, stativa, mnoštvo šansi, sve je gorelo.

"Derbi dela Madonina" je meč čiji ishod je uvek teško predvideti, pa ni +7 na kojih se trenutno nalazi Milan u odnosu na Inter nisu značili da su "rosoneri" kao favoriti dočekali aktuelnog šampiona Italije. Na kraju je završeno 1:1, a mogla su tri boda da odu i na jednu i na drugu stranu.

MOĆNA PORUKA CRVENO-BELIH: Zvezda čestitala Novaku na tituli (FOTO)

MAGLA POJELA PARTIZAN, STANOJEVIĆ SE ODMAH OGLASIO: U tri rečenice objasnio SVE ŠTO SE DESILO

MITJILAND DEKLASIRAN! Posle pobede nad Zvezdom, klub POTONUO u Danskoj

Poveo je Inter golom Hakana Čalhanoglua sa bele tačke u 11. minutu. Turčin inače ne izvodi penale u Interu, ali očito da je želeo da se "osveti" bivšem klubu, tako da je zatražio da sam izvede najstrožu kaznu.

Svega šest minuta kasnije izjednačio je Milan, a strelac je bio opet fudbaler Intera. Stefan De Fraj je sproveo loptu u svoju mrežu posle centaršuta Tonalija i poravnao rezultat.

Najbolju priliku za ponovno vođstvo Inter je propustio u 27. minutu kada je svoj penal izveo Lautaro Martinez, međutim vrhunski je reagovao Kiprijan Tatarušanu na golu "domaćih".

"Neroazuri" su promašili nekoliko dobrih šansi i bili bolji veći deo meča, ali je Milan pred kraj proigrao, očito bolje skladištio energiju, te u poslednjih 15 minuta pokazao zube i vrlo lako mogao da pobedi. U jednom trenutku Aleksis Salemakers je pogodio i stativu.

Ostalo je 1:1, a posle remija Napolija situacija na vrhu je nepromenjena. Napolitanci i Milan imaju isti broj bodova (32), a treći je Inter sa sedam manje.