МАЛО ЈЕ РЕЋИ СПЕКТАКЛ: МВП Леао носио Милан до победе над Интером, овај тим је МАШИНЕРИЈА (ВИДЕО)

03.09.2022. 20:17
Rafael Leao
Рафаел Леао / Извор: Реутерс

Један је владар града Милана, али и Италије.

Милан је први, остали нека се поређају! То је порука коју навијачи седмоструког шампиона Европе могу мирне душе да пошаљу остатку лиге након фантастичне представе против градског ривала, Милан је славио против Интера 3:2 у једном савременом класику од утакмице.

МЕРИДИАН НАГРАДИО ЈОШ ЈЕДНОГ ИГРАЧА: Ненад се придружује “Орловима” у Катару - играј и ти и нађи се на Мундијалу!

ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Јувентус БЕЗ ВЛАХОВИЋА у стартних 11, два Србина на терену

ЈОВИЋ ТРАГИЧАР ВИОЛЕ: Лука промашио пенал, Фиорентина прокоцкала шансу против Јувентуса (ВИДЕО)

Није све почело добро за "домаће", Интер је повео преко Брозовића у 21. минуту, лако је испала Миланова одбрана и Хрват је без већих проблема поентирао.

Ипак, брзо је узвратио Милан преко Рафаела Леаа. У 28. минуту је Чалханоглу заборавио да је променио тим прошле године, тако да је додао сјајну лопту за Тоналија који је упослио Португалца и овај је изједначио резултат. Тако се отишло и на полувреме.

Милан је почео фуриозно други део меча, Леао је асистирао Жируу који се снашао у шеснаестерцу како само он уме и преокренуо резултат у 54. минуту. Већ у 60. било је 3:1, а МВП прошле сезоне Леао је сам промешао целу одбрану Интера као да не постоји и савладао немоћног Хандановића.

Милан је промашио још неколико великих прилика, а потом у 67. примио погодак, Џеко је био стрелац, а после тога је све могло да оде на другу страну.

Да је бољи од Донаруме још једном је доказао Мајк Мењо и вансеријским одбранама сачувао је своју екипу и три бода која ће им много значити.

Милан је тренутно први на табели са 11 бодова, али већина дуела се још није одиграла у петом колу. Свакако, са великом дозом самопоуздања "росонери" чекају Лигу шампиона коју отварају сусретом са Салцбургом у уторак. Интер у среду дочекује Бајерн.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Новак Ђоковић и Ана Ивановић играју уз чувени хит