MALO JE REĆI SPEKTAKL: MVP Leao nosio Milan do pobede nad Interom, ovaj tim je MAŠINERIJA (VIDEO)

03.09.2022. 20:17
Rafael Leao
Rafael Leao / Izvor: Reuters

Jedan je vladar grada Milana, ali i Italije.

Milan je prvi, ostali neka se poređaju! To je poruka koju navijači sedmostrukog šampiona Evrope mogu mirne duše da pošalju ostatku lige nakon fantastične predstave protiv gradskog rivala, Milan je slavio protiv Intera 3:2 u jednom savremenom klasiku od utakmice.

MERIDIAN NAGRADIO JOŠ JEDNOG IGRAČA: Nenad se pridružuje “Orlovima” u Kataru - igraj i ti i nađi se na Mundijalu!

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Juventus BEZ VLAHOVIĆA u startnih 11, dva Srbina na terenu

JOVIĆ TRAGIČAR VIOLE: Luka promašio penal, Fiorentina prokockala šansu protiv Juventusa (VIDEO)

Nije sve počelo dobro za "domaće", Inter je poveo preko Brozovića u 21. minutu, lako je ispala Milanova odbrana i Hrvat je bez većih problema poentirao.

Ipak, brzo je uzvratio Milan preko Rafaela Leaa. U 28. minutu je Čalhanoglu zaboravio da je promenio tim prošle godine, tako da je dodao sjajnu loptu za Tonalija koji je uposlio Portugalca i ovaj je izjednačio rezultat. Tako se otišlo i na poluvreme.

Milan je počeo furiozno drugi deo meča, Leao je asistirao Žiruu koji se snašao u šesnaestercu kako samo on ume i preokrenuo rezultat u 54. minutu. Već u 60. bilo je 3:1, a MVP prošle sezone Leao je sam promešao celu odbranu Intera kao da ne postoji i savladao nemoćnog Handanovića.

Milan je promašio još nekoliko velikih prilika, a potom u 67. primio pogodak, Džeko je bio strelac, a posle toga je sve moglo da ode na drugu stranu.

Da je bolji od Donarume još jednom je dokazao Majk Menjo i vanserijskim odbranama sačuvao je svoju ekipu i tri boda koja će im mnogo značiti.

Milan je trenutno prvi na tabeli sa 11 bodova, ali većina duela se još nije odigrala u petom kolu. Svakako, sa velikom dozom samopouzdanja "rosoneri" čekaju Ligu šampiona koju otvaraju susretom sa Salcburgom u utorak. Inter u sredu dočekuje Bajern.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Novak Đoković i Ana Ivanović igraju uz čuveni hit