НЕДОСТАЈАЛА САМО КРПЕЊАЧА: Сампаоли увео РЕВОЛУЦИЈУ у фудбалу!

13.06.2017. 17:41
navijači
навијачи / Извор: Профимедиа

Ово досад нико није урадио.

Фудбалска репрезентација Аргентине отпутовала је на мегдан Сингапуру без највећих звезда. Нови селектор Хорхе Сампаоли, није имао на располагању Леа Месија, Серхија Куна Агуера, Маура Икардија из Интера, Гонзала Игуаина (Јувентус), али му ни то није сметало да у другом мечу по преузимању Гаучоса самеље ривала са 6:0.

ВЕЛИКИ ЂИЂИ ОДЛУЧИО: Ево КАДА ће Буфон у ОТИЋИ у пензију (ФОТО)

ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАН ДОШАО ПО РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА СРБИЈЕ: Ево колико КОШТА његова СЛОБОДА! (ФОТО)

ЗВЕЗДИНА И ПАРТИЗАНОВА ЖЕЉА ЗА СРБИЈУ ДАНАС: Част је што се Вечити ривали распитују за мене (ФОТО)

Победа је остала у сенци тактике, коју је Сампаоли применуо у поменутом дуелу. Наиме, први пут још од Другог светског рата, нека репрезентација или клуб, заиграо је у формацији 2-5-3! Потпуно офанзивно, са само два играча у одбрани (Фацио и Мамана), Аргентинци су прегазили Сингапурћане, не дозволивши им притом да озбиљније угрозе голмана Ромера.

Argentina
Аргентина / Извор: Youtube Printscreen

Чувена "Пирамида" донела је резултат већ у првом мечу. Подсетимо, таква тактика примењивала се од 1880. године, па све до тридесетих година прошлог века, када је нестала са фудбалске мапе. Формација 2-3-5 прославила је селекцију Уругваја од 1920. године, пошто су освојили два олимпијска злата (1924. и 1928), као и први Мундијал 1930. победивши Југославију у полуфиналу, после велике судијске неправде.

На крају, поготке за Аргентину против Сингапура, постигли су Фацио (25. минут), Кореа (31.), Гомез (60.), Паредес (74.), Аларио (90.) и Ди Марија у трећем минуту судијске надокнаде времена.