NEDOSTAJALA SAMO KRPENJAČA: Sampaoli uveo REVOLUCIJU u fudbalu!

13.06.2017. 17:41
navijači
navijači / Izvor: Profimedia

Ovo dosad niko nije uradio.

Fudbalska reprezentacija Argentine otputovala je na megdan Singapuru bez najvećih zvezda. Novi selektor Horhe Sampaoli, nije imao na raspolaganju Lea Mesija, Serhija Kuna Aguera, Maura Ikardija iz Intera, Gonzala Iguaina (Juventus), ali mu ni to nije smetalo da u drugom meču po preuzimanju Gaučosa samelje rivala sa 6:0.

VELIKI ĐIĐI ODLUČIO: Evo KADA će Bufon u OTIĆI u penziju (FOTO)

EVROPSKI VELIKAN DOŠAO PO REPREZENTATIVCA SRBIJE: Evo koliko KOŠTA njegova SLOBODA! (FOTO)

ZVEZDINA I PARTIZANOVA ŽELJA ZA SRBIJU DANAS: Čast je što se Večiti rivali raspituju za mene (FOTO)

Pobeda je ostala u senci taktike, koju je Sampaoli primenuo u pomenutom duelu. Naime, prvi put još od Drugog svetskog rata, neka reprezentacija ili klub, zaigrao je u formaciji 2-5-3! Potpuno ofanzivno, sa samo dva igrača u odbrani (Facio i Mamana), Argentinci su pregazili Singapurćane, ne dozvolivši im pritom da ozbiljnije ugroze golmana Romera.

Argentina
Argentina / Izvor: Youtube Printscreen

Čuvena "Piramida" donela je rezultat već u prvom meču. Podsetimo, takva taktika primenjivala se od 1880. godine, pa sve do tridesetih godina prošlog veka, kada je nestala sa fudbalske mape. Formacija 2-3-5 proslavila je selekciju Urugvaja od 1920. godine, pošto su osvojili dva olimpijska zlata (1924. i 1928), kao i prvi Mundijal 1930. pobedivši Jugoslaviju u polufinalu, posle velike sudijske nepravde.

Na kraju, pogotke za Argentinu protiv Singapura, postigli su Facio (25. minut), Korea (31.), Gomez (60.), Paredes (74.), Alario (90.) i Di Marija u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.