ПАРТИЗАН КРЕЋЕ У СЛОВЕНИЈУ: Саша Илић очекује још појачања
Црно-бели настављују припреме за нову сезону
Фудбалери Партизана одрадили су последњи тренинг пред одлазак на припреме у Словенију, а након рада на терену утиске о досадашњем току припрема сумирао је тренер црно-белих Саша Илић.
Црно-бели су кренули у нови почетак. Након неуспешне прошле сезоне, у Хумској су одлучили да екипу повере Саши Илићу. Легендарни бивши капитен Партизана припреме је започео 11. јуна, а у четвртак је одрадио последњи тренинг у Спортском центру Телеоптик пред пут у Словенију, где ће његов тим одрадити припреме за нову сезону.
Илић је на клупу Партизана стигао као човек који одлично познаје клуб, његове захтеве и очекивања, због чега у Хумској верују да управо он може да врати екипу на прави пут.
- Дуго сам тренер, тако да је мени све ово познато, можда мало и лакше. Радимо, прошло је десетак дана и имамо среће да још немамо повређених играча. Све знам овде, дуго сам био као играч, а сада сам тренер и све ствари у Телеоптику су ми познате. Свестан сам шта Партизану треба, свестан сам ситуације, али уколико желимо да будемо бољи него прошле године, морамо да доведемо неке играче који ће донети додатни квалитет.
Црно-бели су од самог старта довели Милана Алексица, Ерика Којзека, Чаку Траореа и Алекса Зековића, али је јасно да ће овом тиму требати још појачања.
- Довели смо четири играча, а треба нам још три-четири како бисмо били конкурентни у Европи и нашем првенству. С друге стране, Партизан живи од продаје играча, па се надам да ће се те две ствари поклопити. Сигурно ће појачати конкуренцију, а то је оно што је најбитније. То су генерално млади момци, а и ми имамо младу екипу. Време је пред њима и надам се да неће бити повређени. Алексић је имао паузу без такмичарске утакмице и морамо полако са њим, али сигурно ће нам донети квалитет.
Илић је опрезан пред првим изазовом у квалификацијама за Лигу конференција.
- Испратио сам жреб и у том тренутку то је можда био један од најпожељнијих противника које смо могли да добијемо, али у фудбалу је свашта могуће. Уколико не будемо озбиљни и сконцентрисани, можемо да имамо великих проблема.
неко време нисмо освојили ниједан трофеј, али Партизан је велики клуб и амбиције су сваке године исте. Колико је то сада реално, видећемо.