PARTIZAN KREĆE U SLOVENIJU: Saša Ilić očekuje još pojačanja
Crno-beli nastavljuju pripreme za novu sezonu
Fudbaleri Partizana odradili su poslednji trening pred odlazak na pripreme u Sloveniju, a nakon rada na terenu utiske o dosadašnjem toku priprema sumirao je trener crno-belih Saša Ilić.
Crno-beli su krenuli u novi početak. Nakon neuspešne prošle sezone, u Humskoj su odlučili da ekipu povere Saši Iliću. Legendarni bivši kapiten Partizana pripreme je započeo 11. juna, a u četvrtak je odradio poslednji trening u Sportskom centru Teleoptik pred put u Sloveniju, gde će njegov tim odraditi pripreme za novu sezonu.
Ilić je na klupu Partizana stigao kao čovek koji odlično poznaje klub, njegove zahteve i očekivanja, zbog čega u Humskoj veruju da upravo on može da vrati ekipu na pravi put.
- Dugo sam trener, tako da je meni sve ovo poznato, možda malo i lakše. Radimo, prošlo je desetak dana i imamo sreće da još nemamo povređenih igrača. Sve znam ovde, dugo sam bio kao igrač, a sada sam trener i sve stvari u Teleoptiku su mi poznate. Svestan sam šta Partizanu treba, svestan sam situacije, ali ukoliko želimo da budemo bolji nego prošle godine, moramo da dovedemo neke igrače koji će doneti dodatni kvalitet.
Crno-beli su od samog starta doveli Milana Aleksica, Erika Kojzeka, Čaku Traorea i Aleksa Zekovića, ali je jasno da će ovom timu trebati još pojačanja.
- Doveli smo četiri igrača, a treba nam još tri-četiri kako bismo bili konkurentni u Evropi i našem prvenstvu. S druge strane, Partizan živi od prodaje igrača, pa se nadam da će se te dve stvari poklopiti. Sigurno će pojačati konkurenciju, a to je ono što je najbitnije. To su generalno mladi momci, a i mi imamo mladu ekipu. Vreme je pred njima i nadam se da neće biti povređeni. Aleksić je imao pauzu bez takmičarske utakmice i moramo polako sa njim, ali sigurno će nam doneti kvalitet.
Ilić je oprezan pred prvim izazovom u kvalifikacijama za Ligu konferencija.
- Ispratio sam žreb i u tom trenutku to je možda bio jedan od najpoželjnijih protivnika koje smo mogli da dobijemo, ali u fudbalu je svašta moguće. Ukoliko ne budemo ozbiljni i skoncentrisani, možemo da imamo velikih problema.
neko vreme nismo osvojili nijedan trofej, ali Partizan je veliki klub i ambicije su svake godine iste. Koliko je to sada realno, videćemo.