ПАРТИЗАН ПРОНАШАО ЛЕВОГ БЕКА: По Илићевој је мери - Прошле сезоне је постигао два гола против Њукасла у ЛШ
Тренер црно-белих има нову жељу
Фудбалери Партизана припремају се за нову сезону у Словенији, а нови тренер Саша Илић и даље размишља како да појача црно-беле.
Већ је Хумска угостила неколико нових појачања.
Ерик Којзек, Алекс Зековић, Милан Алексић и Чака Траоре нове су аквизиције црно-белих, али је Илић изјавио како жели нова лица у дресу Партизана.
Једна од примарних позиција за црно-беле јесте леви бек.
Илићева мета је фудбалер Карабага
Марио Јурчевић био је повређен већи део друге полусезоне, па су црно-бели морали да крпе позицију крај леве аут линије.
Као потенцијално појачање на позицији левог бека за Партизан се спомиње фудбалер Карабага Елвин Џафаргулијев, а Илић је додатно подгрејао приче говорећи за “Спортал.аз”.
- Он је један од најбољих играча и био је стандардан првотимац Карабага. Не знам шта се у последње време дешава с њим, али ми се допада као играч – његов стил игре и квалитет. Он је врхунски азербејџански фудбалер - рекао је Илић.
Нови тренер Партизана имао је прилике да се суочи са Џафаргулијевим, пошто је тренирао азербејџански Сумгајит.
- Потребни су нам играчи високог квалитета, а Елвин је један од таквих. Нисам разматрао шта ће се догодити у будућности. Искрено, не знам да ли је његов долазак могућ. Али свиђа ми се као играч. Радио сам годину дана у Азербејџану и гледао много утакмица Карабага. Он је заиста веома добар фудбалер - додао је Илић.
Видећемо да ли има ватре, пошто дима дефинитивно има, али пита се и Карабаг који би сигурно хтео да задржи дефанзивца.
Иначе, Џафаргулијев је прошле сезона са Карабагом играо нокаут фазу Лиге шампиона, а против Њукасла је са позиције левог бека постигао два гола у двомечу баража за осмину финала.