ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Халанду довољно 38. минута за ХЕТ ТРИК! Чудо у Ливерпулу у 98. минуту

31.08.2022. 23:47
Haland
Халанд / Извор: Фото: TwitterPrintscreen/@ErlingHaaland

Четврто коло енглеског првенства...

Вечерас су одигране утакмице петог кола Премијер лиге. Голеада виђена је на мечу Манчестер ситија и Нотингем Фореста који је завршен у корист "Грађана" резултатом 6:0.

БЕЗ ВЛАХОВИЋА НИШТА: Јувентус стигао до тријумфа!

СЕРИЈА А: Јовићу само 4 минута - Сергеј бриљирао у ремију!

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ТСЦ рутински са Радничким!

Поново је игру "грађана" предводио Ерлинг Халанд који је другу утакмицу у низу постигао три гола и сада има исти број премијерлигашких хет-трикова као на пример Садио Мане, Герет Бејл или Еден Азар. У само пет утакмица.

Између првог гола на мечу са Кристал Паласом и шестог по реду против "шумара" је прошло само 70 минута. Да, норвешки нападач је дао шест голова у 70 минута фудбала у елитном енглеском рангу.

Јавили су се бројни критичари након Халандових промашаја против Ливерпула у финалу Комјунити шилда, али их он сада редом ућуткује.

Нису његови голови прелепи, али то и не пише у статистичким категоријама. Стоји само да се уписивао у 12, 23. и 38. минуту.Прелеп гол постигао је Жоао Кансело у другом полувремену, када је до првих премијерлигашких погодака стигао и Хулијан Алварес који је поставио коначан резултат.

У сенци сјајног Ерлинга Халанда је остала чињеница да је Арсенал наставио свој перфектни низ и сада има пет победа из исто толико утакмица. Последња у низу је пала екипа Астон Виле резултатом 2:1 на "Емирејтсу".

Није се Стивен Џерард дао тако лако када је Габријел Жезус довео "тобџије" у вођство. Тиме је остварио шесто учешће у голу у пет утакмица, чиме је оборио рекорд клуба који је држао Месут Езил (5).

Његов сународник Даглас Луис је донео гостима из Бирмингема поравнање у 74. минуту, али да ово буде потпуна "Селесао журка" побринуо се Габријел Мартинели који је у 77. минуту поставио коначан резултат утакмице.

У преосталој утакмици Борнмут и Вулверхемптон су одиграли без голова, те су тако "трешњице" сачувале мрежу након канонаде Ливерпула (9:0) у прошлом колу.

Фудбалери Ливерпула извукли су се голом у 98. минуту и тиме дошли до победе против Њукасла, док је бод освојио само Тотенхем.

Ливерпул и Њукасл су у петом колу Премијер лиге завршили меч резултатом 2:1 после драматичне завршнице.

Само неколико дана након рекордне победе од 9:0 над Борнмутом "црвени" су били на прагу новог кикса на домаћем терену, али их је спасао Фабио Карваљо.

Изабраници Јиргена Клопа могли су да поведу у 35. минуту да Луис Дијас није пропустио колосалну шансу.

Само три минута касније уследила је казна – Лонгстаф је једним пасом избацио целу одбрану домаћина, а шансу је савршено реализовао Александар Исак на свом дебију.

Прву велику прилику у другом полувремену имао је Ливерпул. Салах је добио лопту на десном боку, послао је у средину Фирмину, а Бразилац је искусним шутем матирао Поупа.

Ливерпул је до краја меча нападао свим снагама – у другом полувремену је имао 70 одсто поседа лопте уз огромну предност у упућеним шутевима.

Деловало је као да ће остати 1:1 и да ће Њукасл славити вредан бод, а онда – 98. минут.

Салах је направио велику пометњу после корнера, лопта је некако дошла до доскорашњег везисте Фулама, а он ју је ефектно зауцао у мрежу за велико славље на "Енфилду" и чудо које се десило у осмом минуту надокнаде иако је иста износила пет минута.

За викенд, у 6. колу ПЛ, Ливерпул иде на мегдан Евертону, док "свраке" дочекују Кристал Палас.

Кикс је направио и Тотенхем против Вест Хема који је од почетка сезоне ван форме, одигравши 1:1 у гостима...