19°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

PREMIJER LIGA: Halandu dovoljno 38. minuta za HET TRIK! Čudo u Liverpulu u 98. minutu

31.08.2022. 23:47
Haland
Haland / Izvor: Foto: TwitterPrintscreen/@ErlingHaaland

Četvrto kolo engleskog prvenstva...

Večeras su odigrane utakmice petog kola Premijer lige. Goleada viđena je na meču Mančester sitija i Notingem Foresta koji je završen u korist "Građana" rezultatom 6:0.

BEZ VLAHOVIĆA NIŠTA: Juventus stigao do trijumfa!

SERIJA A: Joviću samo 4 minuta - Sergej briljirao u remiju!

SUPERLIGA SRBIJE: TSC rutinski sa Radničkim!

Ponovo je igru "građana" predvodio Erling Haland koji je drugu utakmicu u nizu postigao tri gola i sada ima isti broj premijerligaških het-trikova kao na primer Sadio Mane, Geret Bejl ili Eden Azar. U samo pet utakmica.

Između prvog gola na meču sa Kristal Palasom i šestog po redu protiv "šumara" je prošlo samo 70 minuta. Da, norveški napadač je dao šest golova u 70 minuta fudbala u elitnom engleskom rangu.

Javili su se brojni kritičari nakon Halandovih promašaja protiv Liverpula u finalu Komjuniti šilda, ali ih on sada redom ućutkuje.

Nisu njegovi golovi prelepi, ali to i ne piše u statističkim kategorijama. Stoji samo da se upisivao u 12, 23. i 38. minutu.Prelep gol postigao je Žoao Kanselo u drugom poluvremenu, kada je do prvih premijerligaških pogodaka stigao i Hulijan Alvares koji je postavio konačan rezultat.

U senci sjajnog Erlinga Halanda je ostala činjenica da je Arsenal nastavio svoj perfektni niz i sada ima pet pobeda iz isto toliko utakmica. Poslednja u nizu je pala ekipa Aston Vile rezultatom 2:1 na "Emirejtsu".

Nije se Stiven Džerard dao tako lako kada je Gabrijel Žezus doveo "tobdžije" u vođstvo. Time je ostvario šesto učešće u golu u pet utakmica, čime je oborio rekord kluba koji je držao Mesut Ezil (5).

Njegov sunarodnik Daglas Luis je doneo gostima iz Birmingema poravnanje u 74. minutu, ali da ovo bude potpuna "Selesao žurka" pobrinuo se Gabrijel Martineli koji je u 77. minutu postavio konačan rezultat utakmice.

U preostaloj utakmici Bornmut i Vulverhempton su odigrali bez golova, te su tako "trešnjice" sačuvale mrežu nakon kanonade Liverpula (9:0) u prošlom kolu.

Fudbaleri Liverpula izvukli su se golom u 98. minutu i time došli do pobede protiv Njukasla, dok je bod osvojio samo Totenhem.

Liverpul i Njukasl su u petom kolu Premijer lige završili meč rezultatom 2:1 posle dramatične završnice.

Samo nekoliko dana nakon rekordne pobede od 9:0 nad Bornmutom "crveni" su bili na pragu novog kiksa na domaćem terenu, ali ih je spasao Fabio Karvaljo.

Izabranici Jirgena Klopa mogli su da povedu u 35. minutu da Luis Dijas nije propustio kolosalnu šansu.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna – Longstaf je jednim pasom izbacio celu odbranu domaćina, a šansu je savršeno realizovao Aleksandar Isak na svom debiju.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imao je Liverpul. Salah je dobio loptu na desnom boku, poslao je u sredinu Firminu, a Brazilac je iskusnim šutem matirao Poupa.

Liverpul je do kraja meča napadao svim snagama – u drugom poluvremenu je imao 70 odsto poseda lopte uz ogromnu prednost u upućenim šutevima.

Delovalo je kao da će ostati 1:1 i da će Njukasl slaviti vredan bod, a onda – 98. minut.

Salah je napravio veliku pometnju posle kornera, lopta je nekako došla do doskorašnjeg veziste Fulama, a on ju je efektno zaucao u mrežu za veliko slavlje na "Enfildu" i čudo koje se desilo u osmom minutu nadoknade iako je ista iznosila pet minuta.

Za vikend, u 6. kolu PL, Liverpul ide na megdan Evertonu, dok "svrake" dočekuju Kristal Palas.

Kiks je napravio i Totenhem protiv Vest Hema koji je od početka sezone van forme, odigravši 1:1 u gostima...