ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Певци" преживели "карамеле"! Лутон ИЗНЕНАДИО Њукасл (ВИДЕО)

23.12.2023. 18:35
FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Профимедиа

Киша голова на острву...

Фудбалери Тотенхема су савладали Евертон у Лондону, резултатом 2:1 (2:0), у оквиру 18. кола Премијер лиге. "Певци" су много боље ушли у меч и захваљујући головима у првом полувремену дошли до тријумфа.

АГОНИЈА ЈУНАЈТЕДА СЕ НАСТАВЉА: ”Ђаволе” срушио и Вест Хем!Bruno

АГОНИЈА ЈУНАЈТЕДА СЕ НАСТАВЉА: ”Ђаволе” срушио и Вест Хем!

Партизан издао саопштење, тиче се Суперлиге ЕвропеHumska

Партизан издао саопштење, тиче се Суперлиге Европе

И Јавор ОДБИО Суперлигу ЕвропеFK Javor

И Јавор ОДБИО Суперлигу Европе

Тотенхем је остварио трећу победу у низу и тренутно се налази наДомаћа екипа је брзо дошла до вођства. Играо се девети минут, када је Ришарлисон после одличног додавања Бренана Џонсона успео да се снађе у шесанестерцу и матира Џордана Пикфорда за 1:0. четвртом месту у енглеском шампионату са 36 бодова.

Евертон је настојао да се врати у меч и био је близу у 17. минуту, када се пред голманом Гуглијелмом Викаријом нашао Доминик Калверт-Луин, али је Италијан успео да сачува мрежу.

Само минут касније, Тотенхем је удвостручио предност. До лопте је дошао Хеунг-Мин Сон и рутински погодио за 2:0.

Није се предавао Евертон, до полувремена је Џек Харисон био у шанси да умањи заостатак, али је још једном Викарио изашао као победник.

Гости су боље ушли у друго полувреме и могли су брзо до изједначења, тачније у 51. минуту, када је Калверт-Луин погодио мрежу, али су реаговале судије из ВАР собе и поништиле погодак репрезентативца Енглеске због прекршаја.

Претио је и Џејмс Гарнер у 62. минуту, али је статива сачувала Викарија да лопта не заврши у мрежи.

Тотенхем је могао све да реши у 75. минуту, али је покушај Дејана Колушевског зауставио Пикфорд.

Да се ствари закомпликују за домаћина, Евертон је дошао до поготка у 82. минуту, а стрелац је био Андре Гомес – 2:1.

Ипак, домаћа екипа је успела да се одбрани до краја и упише три бода.

У наредном колу Премијер лиге, Тотенхем гостује Брајтону, док Евертон дочекује Манчестер сити.

Фудбалери Лутона с направили право изненађење, пошто су на свом стадиону савладали Њукасл минималцем 1:0.

Погодак за домаћу екипу је постигао Андрос Таунсенд у 25. минуту.

Њукасл је покушавао да се врати у меч, али је Лутон успео да се одбрани.

Највећу прилику је имао Александар Исак у 61. минуту, када је и затресао мрежу, али је погодак поништен после реакције ВАР собе због офсајда.

Лутон је успео да се одбрани до краја и упише велику победу против Њукасла.

У осталим мечевима, Барнли је савладао Фулам са 2:0 (0:0). Оба гола виђена су у другом полувремену. Прво је погодио Вилсон Одобер у 47. минуту, а тачку на меч је ставио Сандер Берге у 66. минуту.

У истом термину, Нотингем Форест је поражен од Борнмута – 2:3 (0:0). Хет-трик је постигао Доминик Соланке.

Имао је играча мање Форест од 23. минута када је Вилфред Боли добио други жути картон, али су домаћи успели да дођу до вођства на старту другог полувремена.

Стрелац је био Ентони Еланга у 46. минуту. Ипак, веома брзо је Борнмут дошао до преокрета головима Доминика Соланкеа у 50. и 57. минуту.

Крис Вуд је вратио домаћу екипу у игру у 74. минуту, када је погодио за 2:2, али коначан резултат у трећем минуту надокнаде и нови преокрет је режирао Соланке