PREMIJER LIGA: "Pevci" preživeli "karamele"! Luton IZNENADIO NJukasl (VIDEO)

23.12.2023. 18:35
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Profimedia

Kiša golova na ostrvu...

Fudbaleri Totenhema su savladali Everton u Londonu, rezultatom 2:1 (2:0), u okviru 18. kola Premijer lige. "Pevci" su mnogo bolje ušli u meč i zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu došli do trijumfa.

AGONIJA JUNAJTEDA SE NASTAVLJA: ”Đavole” srušio i Vest Hem!Bruno

AGONIJA JUNAJTEDA SE NASTAVLJA: ”Đavole” srušio i Vest Hem!

Partizan izdao saopštenje, tiče se Superlige EvropeHumska

Partizan izdao saopštenje, tiče se Superlige Evrope

I Javor ODBIO Superligu EvropeFK Javor

I Javor ODBIO Superligu Evrope

Totenhem je ostvario treću pobedu u nizu i trenutno se nalazi naDomaća ekipa je brzo došla do vođstva. Igrao se deveti minut, kada je Rišarlison posle odličnog dodavanja Brenana Džonsona uspeo da se snađe u šesanestercu i matira Džordana Pikforda za 1:0. četvrtom mestu u engleskom šampionatu sa 36 bodova.

Everton je nastojao da se vrati u meč i bio je blizu u 17. minutu, kada se pred golmanom Guglijelmom Vikarijom našao Dominik Kalvert-Luin, ali je Italijan uspeo da sačuva mrežu.

Samo minut kasnije, Totenhem je udvostručio prednost. Do lopte je došao Heung-Min Son i rutinski pogodio za 2:0.

Nije se predavao Everton, do poluvremena je Džek Harison bio u šansi da umanji zaostatak, ali je još jednom Vikario izašao kao pobednik.

Gosti su bolje ušli u drugo poluvreme i mogli su brzo do izjednačenja, tačnije u 51. minutu, kada je Kalvert-Luin pogodio mrežu, ali su reagovale sudije iz VAR sobe i poništile pogodak reprezentativca Engleske zbog prekršaja.

Pretio je i Džejms Garner u 62. minutu, ali je stativa sačuvala Vikarija da lopta ne završi u mreži.

Totenhem je mogao sve da reši u 75. minutu, ali je pokušaj Dejana Koluševskog zaustavio Pikford.

Da se stvari zakomplikuju za domaćina, Everton je došao do pogotka u 82. minutu, a strelac je bio Andre Gomes – 2:1.

Ipak, domaća ekipa je uspela da se odbrani do kraja i upiše tri boda.

U narednom kolu Premijer lige, Totenhem gostuje Brajtonu, dok Everton dočekuje Mančester siti.

Fudbaleri Lutona s napravili pravo iznenađenje, pošto su na svom stadionu savladali Njukasl minimalcem 1:0.

Pogodak za domaću ekipu je postigao Andros Taunsend u 25. minutu.

Njukasl je pokušavao da se vrati u meč, ali je Luton uspeo da se odbrani.

Najveću priliku je imao Aleksandar Isak u 61. minutu, kada je i zatresao mrežu, ali je pogodak poništen posle reakcije VAR sobe zbog ofsajda.

Luton je uspeo da se odbrani do kraja i upiše veliku pobedu protiv Njukasla.

U ostalim mečevima, Barnli je savladao Fulam sa 2:0 (0:0). Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je pogodio Vilson Odober u 47. minutu, a tačku na meč je stavio Sander Berge u 66. minutu.

U istom terminu, Notingem Forest je poražen od Bornmuta – 2:3 (0:0). Het-trik je postigao Dominik Solanke.

Imao je igrača manje Forest od 23. minuta kada je Vilfred Boli dobio drugi žuti karton, ali su domaći uspeli da dođu do vođstva na startu drugog poluvremena.

Strelac je bio Entoni Elanga u 46. minutu. Ipak, veoma brzo je Bornmut došao do preokreta golovima Dominika Solankea u 50. i 57. minutu.

Kris Vud je vratio domaću ekipu u igru u 74. minutu, kada je pogodio za 2:2, ali konačan rezultat u trećem minutu nadoknade i novi preokret je režirao Solanke