ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити се вратио на врх табеле

03.05.2023. 23:08
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Профимедиа

Заостали мечеви 28.кола.

У заосталим сусретима 28. кола Премијер лиге Манчестер Сити и Ливерпул остварили су победе на свом терену. Сити је био бољи од Вест Хема 3:0, док је Ливерпул на Енфилду савладао Фулам 1:0.

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА НИКАД ЗАНИМЉИВИЈА: Киксеви Милана и Роме, Интер и Лацио тамо где желе да буду

СТИГЛО ЈЕ САОПШТЕЊЕ: Новом ОДЛУКОМ је направљен континуитет правничког насиља

МИЛОШ МИЛОЈЕВИЋ: Трагедија утицала на нашу мотивисаност, фудбал био у другом плану

Вратио се Манчестер Сити на врх Премијер лиге. Новом победом прескочио је Арсенал за бод, а приде има и утакмицу мање, тако да је састав Пепа Гвардиоле веома близу да дође до треће везане титуле.

Одолевао је лондонски тим 50 минута, а онда га је начео Нејтан Аке.

На 2:0 повисио је у 70. минуту најбољи стрелац лиге Ерлинг Холанд. А то је уједно био и историјски тренутак. Јер Холанд је постигао 35. гол у сезони у Премијер лиги, што је нови рекорд, а има још пет утакмица до краја.

Коначних 3:0 поставио је Фил Фоден у 85. минуту.

У другом сусрету вечери Ливерпул је забележио победу против Фулама. Славили су со 1:0 голом Мохамеда Салаха из пенала у 39. минуту.