PREMIJER LIGA: Siti se vratio na vrh tabele

03.05.2023. 23:08
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Profimedia

Zaostali mečevi 28.kola.

U zaostalim susretima 28. kola Premijer lige Mančester Siti i Liverpul ostvarili su pobede na svom terenu. Siti je bio bolji od Vest Hema 3:0, dok je Liverpul na Enfildu savladao Fulam 1:0.

BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA NIKAD ZANIMLJIVIJA: Kiksevi Milana i Rome, Inter i Lacio tamo gde žele da budu

STIGLO JE SAOPŠTENJE: Novom ODLUKOM je napravljen kontinuitet pravničkog nasilja

MILOŠ MILOJEVIĆ: Tragedija uticala na našu motivisanost, fudbal bio u drugom planu

Vratio se Mančester Siti na vrh Premijer lige. Novom pobedom preskočio je Arsenal za bod, a pride ima i utakmicu manje, tako da je sastav Pepa Gvardiole veoma blizu da dođe do treće vezane titule.

Odolevao je londonski tim 50 minuta, a onda ga je načeo Nejtan Ake.

Na 2:0 povisio je u 70. minutu najbolji strelac lige Erling Holand. A to je ujedno bio i istorijski trenutak. Jer Holand je postigao 35. gol u sezoni u Premijer ligi, što je novi rekord, a ima još pet utakmica do kraja.

Konačnih 3:0 postavio je Fil Foden u 85. minutu.

U drugom susretu večeri Liverpul je zabeležio pobedu protiv Fulama. Slavili su so 1:0 golom Mohameda Salaha iz penala u 39. minutu.