ПРЕСЛИКАНИ ПОРАЗИ: И ТСЦ поражен као Звезда и Чукарички!

21.09.2023. 23:05
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

Невероватан податак српских тимова...

Ни ТСЦ није успео да направи изненађење. Екипа Жарка Лазетића се у мечу првог кола Групе А Лиге Европе одлично држала неких 70 минута против Вест Хема у Лондону, имала је и вођство од 48. минута, али је на крају Вест Хем славио са 3:1 и дошао до првих бодова у овој групи.

У ЛОНДОНУ МУК: Станић МАТИРАО голмана Вест Хема (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ И ПЕШИЋ СРУШИЛИ ЧУКАРИЧКИ: Ференцварош савладао Брђане (ВИДЕО)

ОДЛУКА КОЈА СЕ НЕЋЕ СВИДЕТИ ГРОБАРИМА: Партизан ОСЛАБЉЕН у вечитом дербију!

Како се и очекивало, ''чекићари'' су од самог почетка вршили жесток притисак на поовини ТСЦ-а и што пре дођу до вођства, али се екипа из Бачке Тополе одлично бранила.

Прву изгледну прилику домачи су имали у четвртом минуту када су изнудили слободан ударац на око 18 метара по средини, али је лопта завршила изнад пречке.

Затим су се ређали напади домаћих из минута у минут, екипа ТСЦ-а била је притиснута не само на своју половину, него и у свој казнени простор. Велики број удараца упућивали су домаћих, али без ефекта..

Тек после пола сата игре, ТСЦ се ослободио тог притиска и у финишу првог полувремена чак био и опаснији ривал. Најпре је после корнера Јовановић пропустио прилику да са ивице петерца пошаље лопту у мрежу, замало је закаснио, а после новог прекида и Станићевог центаршута, Стојић је шутирао главом, а лопта је окрзнула пречку и завршила изнад гола.

И, тек што је почело друго полувреме, ТСЦ је повео. Играо се 48. минут меча, Петар Станић је на средини терена одузео лопту Огбони и кренуо потпуно сам према голману Фабијанском, а на крају га је и рутински савладао, нешто попут Букарија прексиноћ против Манчстер ситија на Етихаду.

И наредних десетак минута ТСЦ је изгледао храбро, самоуверено на терену, али од 66. минута кола су им кренула низбрдо.

Тада је Бенрама на левој страни преварио Ђорђевића, центрирао у петерац, где је испред Кудуса лопту захватио Петровић и - убацио у сопствену мрежу, аутогол за 1:1.

Само четири минута касније потпуни преокрет. После корнера Ворд-Прауса, Кудус је био најспретнији пред голом гостију и савладао Симића за 2:1, а све дилеме око победника овог меча отклонио је резервиста Соучек. Играо се 82. минут, Ворд-Праус одлично изводи још један корнер, а Соучек, само шест минута пошто је ушао у игру, ударцем главом погађа Симићеву мрежу за 3:1.

Тада је отпор екипе ТСЦ-а већ збначајно ослабио, па су домаћи имали пар прилика да у финишу дођу и до убедљивије победе.