САРИ НАДМУДРИО ПЕПА: Манчестер сити изгубио прво место после пораза у Лондону (ВИДЕО)

08.12.2018. 20:49
Čelsi - Mančester siti
Челси - Манчестер сити / Извор: Реутерс

Ливерпул остаје једина непоражена екипа у Премијер лиги.

Манчестер сити је доживео први пораз ове сезоне у домаћем такмичењу и први неуспех још од априла месеца ове године када су изгубили од градског ривала. Овога пута изабраници Пепа Гвардиоле су са 2:0 поражени у дуелу на гостовању Челсију и тако су препустили Ливерпулу прво место на табели.

Грађани су у првих тридесет минута били много бољи противник, имали су чак три добре шансе, али лопта није хтела у гол. Како то у фудбалу бива, казна је брзо уследила.

Азар је у надокнади првог полувремена навукао неколико играча на себе, успео је да пошаље лопту у казнени простор, а тамо је Канте снажно шутирао и савладао Едерсона.

ПРВЕНАЦ ГРУЈИЋА: Феноменалним поготком репрезентативац Србије начео Ајнтрахт (ВИДЕО)

ГОЛ КОЈИ СЕ РЕТКО ВИЂА: Мајсторија Александра Коларова! (ВИДЕО)

Сити је био бољи противник у првих 45 минута, али је Челси водио. Слична ситуација виђена је и у другом периоду игре, а Плавци су успели да постигну још један гол. Азар је центрирао из првог корнера на мечу са Челси, а Давид Луис је сјајним ударцем главом постигао погодак.

Уследило је невиђено славље на Стамфорд бриџу. Сити је наставио да напада до краја меча, међутим нису успели да постигну гол и Челси им је нанео први пораз ове сезоне у Премијер лиги.

Манчестер сити у наредном колу чека Евертон, док Челси гостује Брајтону.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.