СЕРИЈА А: Матић голчином у судијској надокнади донео бод Роми против Торина (ВИДЕО)

13.11.2022. 17:34
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Профимедиа

Вања Милинковић-Савић је био немоћан.

Фудбалери Роме одигралои су са Торином 1:1 у 15. колу Серија А, а Вучица је до бода дошла дубоко у судијској надокнади захваљујући голу некадашњег репрезентативца Србије Немање Матића.

ЈОВИЋ ПРЕКИНУО МУЧЕЊЕ: Партизан победом завршио јесењи део првенства (ВИДЕО)

СРБИН НА УДАРУ: Хулигани у Риму оштетили ауто Немање Матића

ПРЕОКРЕТ У РЕЖИЈИ ЏЕКА: Интер срушио Аталанту и однео бодове из Бергама!

Мирно је било у првих 25 минута меча да би потом везиста Торина Рићи играо несмотрено руком у свом казненом простору, а после гледања ВАР-а ипак није досуђен пенал због чега је Мурињо протестовао. То је било и најзанимљивије у првом полувремену које је завршено 0:0.

У других 45 минута виђено је више узбуђења, а у 55. минуту Торино је из најбоље прилике на мечу повео голом Карола Линетија. Рома није успевала да дође до изјендачења, а у 78. минуту је Заниолов ударац одбранио Вања Милинковић-Савић. Велику прилику Рома је имала у 90 2. минуту пошто је добила пенал, али Белоти није био прецизан, а претходно је Мурињо искључен, да би у 90 4. минуту Дибала одлично шутирао и погодио пречку, а Матић шутирао из прве на одвијену лопту и погодио за велико славље на Олимпијском стадиону.

У преосталим утакмицама Специја је савладала Верону са 2:1, док је Монца била убедљива против Салернитане са 3:0. Верона је у 30. минуту повела преко Вердија, али су гости у наставку стигли до преокрета и победе головима Нзоле у 53. и 69. минуту. Монца је већ на полувремену водила 2:0 против Салернитане головима АУгуста у 24. и Моте у 35. минуту, да би у наставку тријумф потврдио Песина у 74. минуту.