14°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

SERIJA A: Matić golčinom u sudijskoj nadoknadi doneo bod Romi protiv Torina (VIDEO)

13.11.2022. 17:34
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia
Vanja Milinković-Savić je bio nemoćan.

Fudbaleri Rome odigraloi su sa Torinom 1:1 u 15. kolu Serija A, a Vučica je do boda došla duboko u sudijskoj nadoknadi zahvaljujući golu nekadašnjeg reprezentativca Srbije Nemanje Matića.

JOVIĆ PREKINUO MUČENJE: Partizan pobedom završio jesenji deo prvenstva (VIDEO)

SRBIN NA UDARU: Huligani u Rimu oštetili auto Nemanje Matića

PREOKRET U REŽIJI DŽEKA: Inter srušio Atalantu i odneo bodove iz Bergama!

Mirno je bilo u prvih 25 minuta meča da bi potom vezista Torina Rići igrao nesmotreno rukom u svom kaznenom prostoru, a posle gledanja VAR-a ipak nije dosuđen penal zbog čega je Murinjo protestovao. To je bilo i najzanimljivije u prvom poluvremenu koje je završeno 0:0.

U drugih 45 minuta viđeno je više uzbuđenja, a u 55. minutu Torino je iz najbolje prilike na meču poveo golom Karola Linetija. Roma nije uspevala da dođe do izjendačenja, a u 78. minutu je Zaniolov udarac odbranio Vanja Milinković-Savić. Veliku priliku Roma je imala u 90+2. minutu pošto je dobila penal, ali Beloti nije bio precizan, a prethodno je Murinjo isključen, da bi u 90+4. minutu Dibala odlično šutirao i pogodio prečku, a Matić šutirao iz prve na odvijenu loptu i pogodio za veliko slavlje na Olimpijskom stadionu.

U preostalim utakmicama Specija je savladala Veronu sa 2:1, dok je Monca bila ubedljiva protiv Salernitane sa 3:0. Verona je u 30. minutu povela preko Verdija, ali su gosti u nastavku stigli do preokreta i pobede golovima Nzole u 53. i 69. minutu. Monca je već na poluvremenu vodila 2:0 protiv Salernitane golovima AUgusta u 24. i Mote u 35. minutu, da bi u nastavku trijumf potvrdio Pesina u 74. minutu.