МИЈАТОВИЋ БРИЉИРАО: Звезда ОДНЕЛА бодове из Суботице

16.12.2023. 16:47
Jovan Mijatović
Јован Мијатовић / Извор: МН Press

Меч 19. кола.

Фудбалери Спартака су дочекали Црвену звезду у Суботици у мечу 19. кола Суперлиге Србије и бодови су отишли у Београд, а за то је назаслужнији млади јпован Мијатовић. Шампион је славио са 4:1. Стрелци су били Јован Мијатовић (три) и Александар Катаи за Звезду, а Андреј Тодороски за домаће.

СЛС: Војводина није кикснула као ПартизанFK Vojvodina

СЛС: Војводина није кикснула као Партизан

ИНЦИДЕНТ УОЧИ МЕЧА ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ: Гости ће морати да импровизују да би уопште започели мечRadnički Kragujevac - Partizan

ГАГО МЕЊА ВЕЉКА: Пауновић и клуб споразумно раскинули уговорVeljko Paunović

ГАГО МЕЊА ВЕЉКА: Пауновић и клуб споразумно раскинули уговор

Неочекивано Црвена звезда је меч започела са нападчим двојцем Јован Мијатовић - Шериф Ендиај, а уз то је можда још било неуобичајено и то што се Никола Кнежевић нашао у стартних 11.

Прва велика шанса на мечу је виђена у осмом минуту када је Шериф Ендиај погодио пречку и тако је још једном пропустио прилику да га макар понеки навијач црвено-белих заволи.

Вођство је донео црвено-белима Јован Мијатовић у 26. минуту. Левом ногом је центрирао Коста Недељковић, а млади нападач црвено-белих је феноменално одиграо главом и затресао гол Вулића.

Имали су и домаћи једну лепу прилику у првом делу, али Огњен Мудрински није баш најбоље шутирао из изгледне ситуације.

СПАРТАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4 (0:1)

Стрелац: Тодороски 55. - Мијатовић 25, 56, 90 . 3, Катаи 53.

Градски стадион, Суботица

Судија: Павле Илић

СПАРТАК: Вулић, Ћаласан, Видаковић, Керкез, Станојев, Ђурасовић (од 60. Лукић), Тошески, Бабић, Бијеловић (од 76. Рошевић ), Тодороски, Мудрински (од 76. Убипарип). Тренер: Лалатовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Недељковић, Драговић (од 63. Николић), Спајић, Родић, Канга, Кнежевић (од 46. Лучић), Катаи (од 68. Стаменић), Хванг (од 78. Красо), Ендиај (од 63. Олајинка), Мијатовић. Тренер: Бахар.

Промашио је Катаи изгледну прилику у самом почетку другог дела, а онда су наишла три фуриозна минута.

Прво је Александар Катаи погодио главом за 2:0 ун 53. минуту. Одмах је потом македонски интгернационалац Андреј Тодороски смањио, али је већ у следећем нападу Јован Мијатовић вратио два разлике за Звезду.

Одличну прилику да врати домаће у резултатску неиузвесност је имао Јован Лукић, који је десетак минута раније упао у игру, али лопта је отишла неколико центиметара поред леве стативе Глазеровог гола.

Коначан резултат је својим трећим голом поставио у последњим тренуцима Јован Мијатовић.