MIJATOVIĆ BRILJIRAO: Zvezda ODNELA bodove iz Subotice

16.12.2023. 16:47
Jovan Mijatović
Jovan Mijatović / Izvor: MN Press

Meč 19. kola.

Fudbaleri Spartaka su dočekali Crvenu zvezdu u Subotici u meču 19. kola Superlige Srbije i bodovi su otišli u Beograd, a za to je nazaslužniji mladi jpovan Mijatović. Šampion je slavio sa 4:1. Strelci su bili Jovan Mijatović (tri) i Aleksandar Katai za Zvezdu, a Andrej Todoroski za domaće.

SLS: Vojvodina nije kiksnula kao PartizanFK Vojvodina

SLS: Vojvodina nije kiksnula kao Partizan

INCIDENT UOČI MEČA PARTIZAN - RADNIČKI: Gosti će morati da improvizuju da bi uopšte započeli mečRadnički Kragujevac - Partizan

GAGO MENJA VELJKA: Paunović i klub sporazumno raskinuli ugovorVeljko Paunović

GAGO MENJA VELJKA: Paunović i klub sporazumno raskinuli ugovor

Neočekivano Crvena zvezda je meč započela sa napadčim dvojcem Jovan Mijatović - Šerif Endiaj, a uz to je možda još bilo neuobičajeno i to što se Nikola Knežević našao u startnih 11.

Prva velika šansa na meču je viđena u osmom minutu kada je Šerif Endiaj pogodio prečku i tako je još jednom propustio priliku da ga makar poneki navijač crveno-belih zavoli.

Vođstvo je doneo crveno-belima Jovan Mijatović u 26. minutu. Levom nogom je centrirao Kosta Nedeljković, a mladi napadač crveno-belih je fenomenalno odigrao glavom i zatresao gol Vulića.

Imali su i domaći jednu lepu priliku u prvom delu, ali Ognjen Mudrinski nije baš najbolje šutirao iz izgledne situacije.

SPARTAK - CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:1)

Strelac: Todoroski 55. - Mijatović 25, 56, 90 .+3, Katai 53.

Gradski stadion, Subotica

Sudija: Pavle Ilić

SPARTAK: Vulić, Ćalasan, Vidaković, Kerkez, Stanojev, Đurasović (od 60. Lukić), Tošeski, Babić, Bijelović (od 76. Rošević ), Todoroski, Mudrinski (od 76. Ubiparip). Trener: Lalatović.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Nedeljković, Dragović (od 63. Nikolić), Spajić, Rodić, Kanga, Knežević (od 46. Lučić), Katai (od 68. Stamenić), Hvang (od 78. Kraso), Endiaj (od 63. Olajinka), Mijatović. Trener: Bahar.

Promašio je Katai izglednu priliku u samom početku drugog dela, a onda su naišla tri furiozna minuta.

Prvo je Aleksandar Katai pogodio glavom za 2:0 un 53. minutu. Odmah je potom makedonski intgernacionalac Andrej Todoroski smanjio, ali je već u sledećem napadu Jovan Mijatović vratio dva razlike za Zvezdu.

Odličnu priliku da vrati domaće u rezultatsku neiuzvesnost je imao Jovan Lukić, koji je desetak minuta ranije upao u igru, ali lopta je otišla nekoliko centimetara pored leve stative Glazerovog gola.

Konačan rezultat je svojim trećim golom postavio u poslednjim trenucima Jovan Mijatović.