СЛАВИ СРБИЈО: Орлови у ПОЛУФИНАЛУ Европског првенства!

26.05.2022. 18:24
s
с / Извор: ФОТО: ФСС

Феноменална вест!

Млада фудбалска репрезентација Србије пласирала се у полуфинале првенста Европе у Израелу након што је у мечу четврфинала савладал селекцију Данске резултатом 2:1.

НОВЕ ИГРЕ ЗА НОВЕ ПОБЕДЕ: Никад већа понуда за Ролан Гарос и мечеве Новака Ђоковића

(УЖИВО) ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ: Црвена звезда - Партизан 0:0

МОЋНА ПОРУКА СА СЕВЕРА: Погледајте кореографију Делија у финалу Купа (ФОТО)

Селекција Србије је на најбољи могући начин отворила меч. Већ у трећем минуту меча "Орлови" су успели да заресу мрежу Данаца, а стрелац је Јан Карл Симић након прекида!

Дефанзивац Шутгарта одлично је реаговао у шеснаестерцу ривала и одличан центаршут са неких двадесетак метара, искоса са десне стране, главом закуцао у гол.

Кренули су Данци одмах у офанзиву али нису успевали да пробију бедем наших младих момака. На одмор се отишло минималним вођством Србије.

Одмах на старту другог полувремена Данци су кренули силовито, што им се највише исплатило у 48. минуту а стрелац је био Хојленд.

"Орлове" овај резултат није нимало омео, наставили су да намећу свој ритам игре и да продиру по боковима. Најбоље шансе имао је Бубањ али је голман Данаца ипак успевао да одбрани своју мрежу.

Ипак, у 64. минуту Милошевић је сјајно преварио одбрану ривала. Нападач Војводионе постигао је четврти гол на шампионату на асистенцију Стефана Букинца!

Букинац је, наиме, са леве стране упутио савршен центаршут на свог клупског саиграча, а овај је примио лопту на десетак метара испред гола а затим је сместио у даљи угао.

Након шест минута надокнаде, чуо се последњи судијски звиждук на велико одушевљење и славље репрезентативаца Србије.

"Орлови" ће у полуфиналу одмерити снаге са селекцијом Холандије, а тај меч је на програму у недељу.