SLAVI SRBIJO: Orlovi u POLUFINALU Evropskog prvenstva!

26.05.2022. 18:24
s
s / Izvor: FOTO: FSS
Fenomenalna vest!

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvensta Evrope u Izraelu nakon što je u meču četvrfinala savladal selekciju Danske rezultatom 2:1.

NOVE IGRE ZA NOVE POBEDE: Nikad veća ponuda za Rolan Garos i mečeve Novaka Đokovića

(UŽIVO) FINALE KUPA SRBIJE: Crvena zvezda - Partizan 0:0

MOĆNA PORUKA SA SEVERA: Pogledajte koreografiju Delija u finalu Kupa (FOTO)

Selekcija Srbije je na najbolji mogući način otvorila meč. Već u trećem minutu meča "Orlovi" su uspeli da zaresu mrežu Danaca, a strelac je Jan Karl Simić nakon prekida!

Defanzivac Šutgarta odlično je reagovao u šesnaestercu rivala i odličan centaršut sa nekih dvadesetak metara, iskosa sa desne strane, glavom zakucao u gol.

Krenuli su Danci odmah u ofanzivu ali nisu uspevali da probiju bedem naših mladih momaka. Na odmor se otišlo minimalnim vođstvom Srbije.

Odmah na startu drugog poluvremena Danci su krenuli silovito, što im se najviše isplatilo u 48. minutu a strelac je bio Hojlend.

"Orlove" ovaj rezultat nije nimalo omeo, nastavili su da nameću svoj ritam igre i da prodiru po bokovima. Najbolje šanse imao je Bubanj ali je golman Danaca ipak uspevao da odbrani svoju mrežu.

Ipak, u 64. minutu Milošević je sjajno prevario odbranu rivala. Napadač Vojvodione postigao je četvrti gol na šampionatu na asistenciju Stefana Bukinca!

Bukinac je, naime, sa leve strane uputio savršen centaršut na svog klupskog saigrača, a ovaj je primio loptu na desetak metara ispred gola a zatim je smestio u dalji ugao.

Nakon šest minuta nadoknade, čuo se poslednji sudijski zvižduk na veliko oduševljenje i slavlje reprezentativaca Srbije.

"Orlovi" će u polufinalu odmeriti snage sa selekcijom Holandije, a taj meč je na programu u nedelju.