СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ ПОТВРДИО: Србија је оштећена, гол Норвежана НЕРЕГУЛАРАН (ВИДЕО)

03.06.2022. 10:34
Ofsajd
Офсајд / Извор: Фото: РТС/ printscreen

Нијансе су у питању.

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у Београду од Норвешке са 0:1, у утакмици првог кола Групе 4 у Б дивизији Лиги нација. Једини стрелац на мечу био је Ерлинг Халанд, а према речима судијског ескперта Дејана Недића, погодак у 26. минуту био је нерегуларан.

"ЗВИЖДЕ НАМ У 15. МИНУТУ" МИТРОВИЋ ОПЛЕО ПО СРПСКИМ НАВИЈАЧИМА: Никад нису пуне трибине и кад одемо на Мундијал

ПИКСИ ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД НОРВЕШКЕ: Незаслужено смо изгубили

Иако је ВАР технологија након дуге провере утврдила да Педерсен није био у офсајду, према мишљењу Недића донета је погрешна одлука.

- Био је офсајд. ВАР је проверавао и чудило нас је што два минута проверава. Кад су из УЕФА собе извукли линије, видело се да је благи офсајд. Видите колено играча Норвешке, ближе је нашем голу од ноге нашег играча. Колено је у офсајду. Већали су Пољаци и чуди ме да су пресудили да је то офсајд. Благо смо оштећени, то је утицај на резултат.

На мечу су биле још две спорне ситуације, када је Србија тражила пенал, али није било елемената за најтежу казну. Подсећамо, у другој утакмици 5. јуна Србија ће дочекати Словенију, а затим ће четири дана касније играти на гостујућем терену против Шведске. У четвртом колу екипа Драгана Стојковића ће 12. јуна играти као гост против Словеније.