26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

SUDIJSKI EKSPERT POTVRDIO: Srbija je oštećena, gol Norvežana NEREGULARAN (VIDEO)

03.06.2022. 10:34
Ofsajd
Ofsajd / Izvor: Foto: RTS/ printscreen

Nijanse su u pitanju.

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Beogradu od Norveške sa 0:1, u utakmici prvog kola Grupe 4 u B diviziji Ligi nacija. Jedini strelac na meču bio je Erling Haland, a prema rečima sudijskog eskperta Dejana Nedića, pogodak u 26. minutu bio je neregularan.

"ZVIŽDE NAM U 15. MINUTU" MITROVIĆ OPLEO PO SRPSKIM NAVIJAČIMA: Nikad nisu pune tribine i kad odemo na Mundijal

PIKSI POSLE PORAZA OD NORVEŠKE: Nezasluženo smo izgubili

Iako je VAR tehnologija nakon duge provere utvrdila da Pedersen nije bio u ofsajdu, prema mišljenju Nedića doneta je pogrešna odluka.

- Bio je ofsajd. VAR je proveravao i čudilo nas je što dva minuta proverava. Kad su iz UEFA sobe izvukli linije, videlo se da je blagi ofsajd. Vidite koleno igrača Norveške, bliže je našem golu od noge našeg igrača. Koleno je u ofsajdu. Većali su Poljaci i čudi me da su presudili da je to ofsajd. Blago smo oštećeni, to je uticaj na rezultat.

Na meču su bile još dve sporne situacije, kada je Srbija tražila penal, ali nije bilo elemenata za najtežu kaznu. Podsećamo, u drugoj utakmici 5. juna Srbija će dočekati Sloveniju, a zatim će četiri dana kasnije igrati na gostujućem terenu protiv Švedske. U četvrtom kolu ekipa Dragana Stojkovića će 12. juna igrati kao gost protiv Slovenije.