СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Први тријумф Напретка - славила и Војводина!

30.08.2022. 20:34
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Девето коло домаћег првенства...

Екипа Војводине победиле је екипу Радничког из Ниша резултатом 3:0, док је Напредак као домаћи савладао Младост ГАТ - 1:0, у деветом колу Mozzart Бет Суперлиге Србије.

ИВАН ГОЛАЦ ЗА СД: Екипа Партизана је осредњег квалитета, али у дербију и просек може да надмаши себе

И ТО СЕ ДЕСИЛО: Нови Пазар на челу Суперлиге Србије!

САМО ДАН ПРЕД ДЕРБИ: Нападач НАПУСТИО Црвену звезду!

Стрелци за Војводину били су Ив Барај у 22, Вељко Симић у 51. минуту и Урош Николић у 82. минуту.

Воша је повела у првој озбиљној шанси, Ив Барај је погодио у 22. минуту. Николић је маестрално петом проиграо Кабића који је искоса са десне стране погодио пречку, а одбијену је прихватио Барај и прецизним ударцем послао лопту у доњи десни угао за 1:0.

Воша је до полувремена успела да сачува предност, а потом  и да почетком другог дела дуплира вођство голом Вељка Симића. У 51. минуту Ђорђевић је центрирао са левог бока, Николић је главом спустио до Симића који је са 10 метара ухватио волеј и погодио за 2:0.

Раднички је после само два минута био најближи голу, Штулићев ударац је одбранио Царевић, на одбијену је налетео Саша Марјановић, али га је Ђорђевић изблокирао, па је лопта уместо у гол, погодила стативу.

У финишу меча шансу је добио и Урош Николић, након повреде, и у 82. минуту је из првог контакта са лоптом погодио за 3:0. Николић је примио лопту на ивици шеснаестерца и погодио сам леви угао за недостижну предност "старе даме".

Војводина је тако дошла до своје четврте победе ове сезоне и заузима треће место на табели са 16 бодова, док је Раднички 12. са осам бодова.

У другом данашњем мечу у истом термину, Напредак је као домаћин победио Младост ГАТ резултатом 1:0.

Једини погодак за Напредак постигао је Сарић у 21. минуту.

Иначе, ово је први тријумф Напретка у овој сезони, Крушевљани имају сада пет бодова, а Младост ГАТ један мање.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте Софију Милошевић, супругу Луке Јовића, у теретани