СВЕ РЕШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Лазовићева Верона остала у Серији А

11.06.2023. 22:49
Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: Профимедиа

Гледаћемо их и наредне године у најјачем рангу.

Фудбалери Вероне опстали су у Серији А. Они су у мечу баража савладали Специју 3:1 на неутралном терену у Сасуолу.

ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Ван Ла Пара је дао гол у баражу и увео свој тим у холандски елитни ранг (ВИДЕО)

НЕОЧЕКИВАНА ИЗЈАВА ЛАЛАТОВИЋА: Партизан је оштећен за титулу!

ДЕГЕНЕК БЛИЗУ ПОВРАТКА У ЗВЕЗДУ! Навео да је било контакта и проговорио о Бахару, познају се од раније

Екипа из града Ромеа и Јулије је меч решила у првом полувремену. Давиде Фараони је већ у петом минуту погодио и то на асистенцију српског везњака Дарка Лазовића.

Но, Специја је изједначила после десет минута, стрелац сјајног гола је био Ампаду.

Ново вођство Верони је донео Нгонге у 26. минуту. Завршио је одличну тимску акцију. На седам минута пред велики одмор, жути су постигли и трећи погодак, а то је био поново дело Нгонгеа.

У наставку је Специја кренула офанзивније, а у 68. минуту су могли до смањења резултата. Ипак, Нзола је промашио пенал. Пре тога је Фараони скривио једанаестерац због играња руком и тиме зарадио црвени картон.

Нису црно-бели успели да се врате у меч и мораће после три године у најјачем рангу да се преселе у Серију Б.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа америчка MMA фајтерка Пејџ Ванзант