SVE REŠENO U PRVOM POLUVREMENU: Lazovićeva Verona ostala u Seriji A

11.06.2023. 22:49
Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: Profimedia

Gledaćemo ih i naredne godine u najjačem rangu.

Fudbaleri Verone opstali su u Seriji A. Oni su u meču baraža savladali Speciju 3:1 na neutralnom terenu u Sasuolu.

VEROVALI ILI NE: Van La Para je dao gol u baražu i uveo svoj tim u holandski elitni rang (VIDEO)

NEOČEKIVANA IZJAVA LALATOVIĆA: Partizan je oštećen za titulu!

DEGENEK BLIZU POVRATKA U ZVEZDU! Naveo da je bilo kontakta i progovorio o Baharu, poznaju se od ranije

Ekipa iz grada Romea i Julije je meč rešila u prvom poluvremenu. Davide Faraoni je već u petom minutu pogodio i to na asistenciju srpskog veznjaka Darka Lazovića.

No, Specija je izjednačila posle deset minuta, strelac sjajnog gola je bio Ampadu.

Novo vođstvo Veroni je doneo Ngonge u 26. minutu. Završio je odličnu timsku akciju. Na sedam minuta pred veliki odmor, žuti su postigli i treći pogodak, a to je bio ponovo delo Ngongea.

U nastavku je Specija krenula ofanzivnije, a u 68. minutu su mogli do smanjenja rezultata. Ipak, Nzola je promašio penal. Pre toga je Faraoni skrivio jedanaesterac zbog igranja rukom i time zaradio crveni karton.

Nisu crno-beli uspeli da se vrate u meč i moraće posle tri godine u najjačem rangu da se presele u Seriju B.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda američka MMA fajterka Pejdž Vanzant