СОН РАСТУЖИО ТОБЏИЈЕ: Арсеналу само бод у градском дербију, а Челси... боље не коментарисати (ВИДЕО)

24.09.2023. 17:41
Son Hjung Min
Сон Хјунг Мин / Извор: Реутерс

Тужно изгледају "плавци".

У великом дербију северног Лондона Арсенал и Тотенхем одиграли су нерешено 2:2. У осталим мечевима шестог кола Премијер лиге у овом термину победе су још забележили Ливерпул, Брајтон и Челси.

ПОЈАВИО СЕ И СНИМАК: Погледајте како изгледа Рашфордов разбијени скупоцени ауто (ВИДЕО)

ЕКСПРЕСНО: Раднички након седам сати именовао НОВОГ ТРЕНЕРА!

СЕРИЈА А: Димарко СРУШИО Емполи! Интер без пораза

Спектакуларан меч одиграли су Арсенал и Тотенхем. Некако се чини да је доминантан утисак препорођеност Сона, који је постигао оба гола за Спурсе и наставак невероватне роле Џејмса Медисона, који од почетка сезоне фигурира као прво име екипе Анжеа Постекоглуа.

Ипак, Арсенал је два пута водио. Прво је у 26. минуту после шута Букаја Саке лопту у сопствени гол скренуо Ромеро. Ипак, тандем Медисон-Сон ступио је на сцену у 42. минуту. Први је сјајно прошао по левој страни и упослио на тацни Корејца за 1:1.

Тобџије су поново повеле у 54. минуту. Овог пута је Сака био неоспоран стрелац, пошто је реализовао једанаестерац. Међутим, већ у наредном нападу поново је Медисон сјајно упослио Сона, а овај показао да Спурси имају лепу будућност и без Харија Кејна.

Реми у дербију северног Лондона искористили су Ливерпул и Брајтон да се издвоје као први пратиоци Манчестер Ситија. Оба тима славила су на свом терену 3:1. Ливерпул је на Енфилду повео проив Вест Хема преко Салаха у 16. минуту, пошто је коначно реализовао пенал. Ипак, Чекићари су показали да неће лако да се одрекну бодова, пошто је Џеред Боувен сјајно затресао мрежу у 42. минуту после центаршута Цоуфала.

Ипак, победу Редсима обезбедили су Дарвин Нуњес у 60. и Диого Жота у 85. минуту. Роберто де Зерби извео је састав са доста промена против Борнмута. То умало да му се обије о главу, јер су гости водили од 25. минута голом Соланкеа, али је голу кумовао иначе резервни голман Вербруген.

Међутим, поклоном је на поклон узвратио Борнмут. Тачније Милош Керкез који је у другом минуту надокнаде првог полувремена постигао аутогол. У другом делу решио је Де Зерби да мало уозбиљи ситуацију. Убацио је Митому, који му је вратио поверење са два поготка. Прво у 46, а потом и у 77. минуту за наставак сјајног почетка сезоне и деобе другог места са Ливерпулом, а само два бода мање од лидера Ситија.

Ван сваке сумње највеће разочарење сезоне је Челси. Поново је екипа Маурисија Покетина створила брдо шанси, невероватно је како бар једну, пре свих Џексон и Стерлинг нису искористили. А онда је Густо добио црвени картон и све то је казнио Оли Воткинс голом у 73. минуту, којим је донео три бода Астон Вили са Стамфорд Бриџа.