SON RASTUŽIO TOBDŽIJE: Arsenalu samo bod u gradskom derbiju, a Čelsi... bolje ne komentarisati (VIDEO)

24.09.2023. 17:41
Son Hjung Min
Son Hjung Min / Izvor: Reuters

Tužno izgledaju "plavci".

U velikom derbiju severnog Londona Arsenal i Totenhem odigrali su nerešeno 2:2. U ostalim mečevima šestog kola Premijer lige u ovom terminu pobede su još zabeležili Liverpul, Brajton i Čelsi.

POJAVIO SE I SNIMAK: Pogledajte kako izgleda Rašfordov razbijeni skupoceni auto (VIDEO)

EKSPRESNO: Radnički nakon sedam sati imenovao NOVOG TRENERA!

SERIJA A: Dimarko SRUŠIO Empoli! Inter bez poraza

Spektakularan meč odigrali su Arsenal i Totenhem. Nekako se čini da je dominantan utisak preporođenost Sona, koji je postigao oba gola za Spurse i nastavak neverovatne role Džejmsa Medisona, koji od početka sezone figurira kao prvo ime ekipe Anžea Postekoglua.

Ipak, Arsenal je dva puta vodio. Prvo je u 26. minutu posle šuta Bukaja Sake loptu u sopstveni gol skrenuo Romero. Ipak, tandem Medison-Son stupio je na scenu u 42. minutu. Prvi je sjajno prošao po levoj strani i uposlio na tacni Korejca za 1:1.

Tobdžije su ponovo povele u 54. minutu. Ovog puta je Saka bio neosporan strelac, pošto je realizovao jedanaesterac. Međutim, već u narednom napadu ponovo je Medison sjajno uposlio Sona, a ovaj pokazao da Spursi imaju lepu budućnost i bez Harija Kejna.

Remi u derbiju severnog Londona iskoristili su Liverpul i Brajton da se izdvoje kao prvi pratioci Mančester Sitija. Oba tima slavila su na svom terenu 3:1. Liverpul je na Enfildu poveo proiv Vest Hema preko Salaha u 16. minutu, pošto je konačno realizovao penal. Ipak, Čekićari su pokazali da neće lako da se odreknu bodova, pošto je Džered Bouven sjajno zatresao mrežu u 42. minutu posle centaršuta Coufala.

Ipak, pobedu Redsima obezbedili su Darvin Nunjes u 60. i Diogo Žota u 85. minutu. Roberto de Zerbi izveo je sastav sa dosta promena protiv Bornmuta. To umalo da mu se obije o glavu, jer su gosti vodili od 25. minuta golom Solankea, ali je golu kumovao inače rezervni golman Verbrugen.

Međutim, poklonom je na poklon uzvratio Bornmut. Tačnije Miloš Kerkez koji je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol. U drugom delu rešio je De Zerbi da malo uozbilji situaciju. Ubacio je Mitomu, koji mu je vratio poverenje sa dva pogotka. Prvo u 46, a potom i u 77. minutu za nastavak sjajnog početka sezone i deobe drugog mesta sa Liverpulom, a samo dva boda manje od lidera Sitija.

Van svake sumnje najveće razočarenje sezone je Čelsi. Ponovo je ekipa Maurisija Poketina stvorila brdo šansi, neverovatno je kako bar jednu, pre svih Džekson i Sterling nisu iskoristili. A onda je Gusto dobio crveni karton i sve to je kaznio Oli Votkins golom u 73. minutu, kojim je doneo tri boda Aston Vili sa Stamford Bridža.