ПАРТИЗАН НАДИГРАО НИЦУ АЛИ ОСВОЈИО САМО БОД: Црно-бели игром одушевили Гробаре, на крају ипак нерешено

15.09.2022. 20:13
PN
ПН / Извор: Фото: ФК Партизан

Два ремија до сада.

Фудбалери Партизана ремизирали су на свом терену са екипом Нице (1:1) у утакмици другог кола Лиге конференција.

ПАРТИЗАН - НИЦА 1:1

(60 Дијабате - 2 Брајан)

(УЖИВО) ЛИГА ЕВРОПЕ: Трабзонспор - Црвена звезда 1:0! Домаћи у ОФАНЗИВИ

Гости са Азурне обале повели су већ у другом минуту игре, из првог напада, када је несмотреност дефанзиве црно-белих искористио Брајан.

Од тог момента чета Гордана Петрића била је бољи тим на терену, што практично значи читав меч. Тражили су играчи Парног ваљка изједначење током меча, низали прилике, а најбољу је пропустио Natho у завршници првог полувремена.

У другом полувремену Партизан је додао гас, поново су навалили свим силама, а поравнање је стигло после једног сата игре, када је мрежу Нице затресао Дијабате после прелепе акције.

Ту није био крај налетима домачина, наставили су да притискају, као да нису били задвољнији тим нерешеним резултатом. И нису, кренули су још офанзивније у самој завршници, кренули на све или ништа и потпуно надиграли Ницу, али је на крају уследила подела бодова.

У следећем колу Партизан гостује Келну, док Ница игра са Словацком.

Крај меча: Партизан - Ница 1:1
87. минут
Напада Партизан, али све мање времена.
78. минут
Друга измена у Партизану. Излази Траоре, улази Баждар.
75. минут
Наставља Партизан да напада, жели преокрет чета Гордана Петрића.
68. минут
Захуктало се, Урошевић је главом запретио.
65. минут
Диоп је главом послао лопту главом на другу стативу, прелетела је Поповића, али се од стативе одбила у његове руке..
60. минут
ГОЛ! Дијабате је стрелац, сјајна акција црно-белих, несебични су били и Рикардо и Natho. Израелац је упутио пас ка Дијабатеу, а овај маестрално шутирао

51. минут
Званична посета на стадиону Партизана је 9.126. Бројчано су Гробари подбацили, али атмосфера је одлична, присутни све време певају вољеном клубу.
46. минут
Почело је друго полувреме
Крај првог полувремена: Партизан -Ница 0:1
45 2
Андраде удара са леве стране, Шмајхел је морао да интервенише. Најближе голу био је Партизан.

44. минут
Страшна прилика за Партизан, после паса Дијабатеа покушали су Рикардо и Natho. Сјајна шанса, али нема промене резултата.
39. минут
Уследило је мало затишје на терену, на трибинама је занимљивије.

30. минут
Покушава Партизан после низа корнера, нису изгледали лоше, али остаје 0:1
28. минут
Данте је био највиши у казненом црно-белих. Још једном Поповић сигуран.
26. минут
Нова шанса за Ницу, избегли су офсајд замку и шутирали, али сјајна интервенција Поповића, којом чува гол црно-белих.
15. минут
Партизан је кренуо да игра боље, креира шансе, али без праве прилике.
6. минут
Добру прилику имао је Паритзан преко Рикарда. Нападач је био највиши у скоку, али без промене резултата.
2. минут
Брајан већ после 80 секунди игре постиже гол. Ница води са 1:0.

1. минут
Почео је сусрет Партизана и Нице

Пре почетка сусрета:

Погледајте атмосферу испред стадиона у Хумској ОВДЕ.

Уочи меча:

Чета Гордана Петрића је у голеади у првом колу ремизирала са Словацком у Чешкој (3:3), али је за тим са Азурне обале спремила праву увертиру у виду убедљивог тријумфа над екипом из Лучана (6:0) у оквиру домаћег првенства.

Екипа Нице ниеј у сјајној форми, прошле недеље у овом такмичењу реми са Келном код куће, а онда победа над Ајачиом у лиги минималним резултатом. Пре тога нанизали су неколико киксева, али у Београд ипак стижу после победе.

Црно-бели неће моћи да рачунају на Белића, који ће меч пропустити због картона, док ће тим из Француске бити без Ремзија, због повреде.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО - АНКЕТА: Ко је крив за дебакл Србије на Евробаскету?