ПРЕОКРЕТОМ ДО ИСТОРИЈСКЕ ДУПЛЕ КРУНЕ: Пешић са два гола срушио Чукарички и донео нови трофеј Звезди

25.05.2023. 19:54
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Виђен и један од најлепших погодака у сезони.

Фудбалери Црвене звезде савладали су на Маракани екипу Чукаричког са 2:1 и тако освојили национални Куп Србије.

ФСС У ПРОБЛЕМУ - МОЖЕ ЛИ УОПШТЕ ЗВЕЗДА У НЕДЕЉУ ДО ТИТУЛЕ? У овом моменту не знамо стварно стање табеле Супер лиге Србије

БИО ЈЕ ФУДБАЛСКА ЗВЕЗДА: Убијен је у логору, а мало ко зна да му деда био чувени ВОЈВОДА (ВИДЕО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ   2:1
(Пешић 60, 76 - Доцић 21)

Стадион Рајко Митић, Београд. Судија: Милан Митић

Црвена звезда: Борјан - Виго, Ераковић, Драговић, Азаров - Мијаиловић, Канга - Букари, Катаи, Иванић - Пешић. Тренер: Милош Милојевић

Чукарички: Белић - Роган, Дрезгић, Ковачевић, Тошић, Стевановић - Ивановић, Миладиновић, Доцић, Аџић - Бадамоси. Тренер: Душан Керкез

Била је ово трећа, историјска узастопна дупла круна за црвено-беле, и шести трофеј у овом такмичењу од осамостаљења наше земље.

Снаге су одмерили изабраници Милоша Милојевића са екипом Чукаричког, и иако је Звезда кренула агресивно од самог старта, гости са Бановог брда су стигли до предности и то импресивним голом Марка Доцића.

Он је погодио мрежу Милана Борјана директно из корнера и тако постигао један од најлешпих голова ове сезоне у српском фудбалу.

Кренуо је домаћин напред у жељи да изједначи, али нашли су гости начин да из контри поново припрете шампиону Србије.

Мирко Иванић је у самом смирају првог полувремена пропустио најбољу шансу за изједначење, те Чукарички на паузу отишао са 1:0.

А у наставку...Потпуна офанзива Звезде, кренули су на све или ништа, низали су нападе, шансе, ударце, да би Пешић у 60. минуту донео изједначење сјајним поготком главом.

Није ту стала Звезда, кренула је силовито и у наставку, а нов фестивал покушаја поново је крунисао Пешић и ставио тачку на овај меч.

Меч сте могли пратити уживо на нашем порталу.

Крај меча: Звезда - Чукарички 2:1.
81. минут
Не предаје се Чукарички, Стојановић је главом покушао после центаршута, али је домаћина спасила статива.

Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

76. минут
Нови гол Пешића за потпуни преокрет! Звезда води са 2:1.

72. минут
Наставља се опсада гола Чукаричког, додуше нешто мањим интензитетом него пре изједначујућег гола Звезде, али домаћин диктира темпо у овим моментима. Ракоњац је покушао главом, одбранио је Белић, биће корнер за црвено-беле

61. минут
Пешић доноси изједначење. Након акције после корнера скочио је у и из петерца матирао Белића за 1:1.

57. минут
Напада Звезда сада са свих страна, а последњу у низу шанси имао је Иванић са леве стране, али је био непрецизан.
52. минут
На другој страни Бадамоси је главом покушао да погоди, али је лопта завршила преко гола.
48. минут
Катаи је пробао са фине удаљености, шутнуо је јако, али непрецизно.
46. минут
Почело је друго полувреме.
Крај првог полувремена: Звезда - Чукарички 0:1.
45. минут
Иванић је у последњим тренуцима првог полувремена пропустио најбољу прилику на мечу да донесе изједначење. Из готово мртвог угла је шутирао на фактички празан гол, али лопта није завршила у мрежи.

41. минут
Огромна прилика за Звезду, после корнера створила се гужва у казненом Чукаричког, неколико играча Звезде је шутирало, а дефанзивци гостију су се грчевито бранили и на крају одбранили и избили лопту.
32. минут
Још једна велика прилика за Чукарички, Борјан дира лопту а са гол линије збија Драговић и поново спасава Звезду.
21. минут
Невероватна голчина Марка Доцића директно из корнера за вођство Чукаричког. Права бомба, један од најлепших голова у последње време у српском фудбалу.

20. минут
Најопаснији напад гостију о сада. Две интервенције Борјана плус статива спасиле су Звезду.

12. минут
На терену је мирно, док су на трибинама Делије развиле транспарент:

delije
делије / Извор: Србија Данас

6. минут
Звезда од старта намеће ритам, имала је две прилике, али није било претерано озбиљно. Најпре је Катаи пробао, а онда је упућен центаршут ка Пешићу, но голман гостију је излетео на време.
1. минут
Почело је финале

Zvezda Cuka
Звезда Цука / Извор: Србија Данас

Пре сусрета:

Ове сезоне су у првенству ова два тима играла три пута, и сва три пута славила је Звезда, без примљеног гола.

Kup Srbije
Куп Србије / Извор: МН Press

Брђанима ће посао бити отежан и због чињенице да тренер Душан Керкез неће моћи да рачуна на Зорана Поповића, Радована Панкова и Владимира Лучића, позајмљене фудбалере из редова противника.

Уочи меча

20:10 Права провала облака 50 минута пре финала.

20:00 Посета на Маракани пре почетка сусрета на делује обећавајуће

КАО ДА НИЈЕ ФИНАЛЕ КУПА: Погледајте атмосферу испред Маракане сат времена пре почетка меча (ВИДЕО)