11°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

PREOKRETOM DO ISTORIJSKE DUPLE KRUNE: Pešić sa dva gola srušio Čukarički i doneo novi trofej Zvezdi

25.05.2023. 19:54
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Viđen i jedan od najlepših pogodaka u sezoni.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na Marakani ekipu Čukaričkog sa 2:1 i tako osvojili nacionalni Kup Srbije.

FSS U PROBLEMU - MOŽE LI UOPŠTE ZVEZDA U NEDELJU DO TITULE? U ovom momentu ne znamo stvarno stanje tabele Super lige Srbije

BIO JE FUDBALSKA ZVEZDA: Ubijen je u logoru, a malo ko zna da mu deda bio čuveni VOJVODA (VIDEO)

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI   2:1
(Pešić 60, 76 - Docić 21)

Stadion Rajko Mitić, Beograd. Sudija: Milan Mitić

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić. Trener: Miloš Milojević

Čukarički: Belić - Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović - Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić - Badamosi. Trener: Dušan Kerkez

Bila je ovo treća, istorijska uzastopna dupla kruna za crveno-bele, i šesti trofej u ovom takmičenju od osamostaljenja naše zemlje.

Snage su odmerili izabranici Miloša Milojevića sa ekipom Čukaričkog, i iako je Zvezda krenula agresivno od samog starta, gosti sa Banovog brda su stigli do prednosti i to impresivnim golom Marka Docića.

On je pogodio mrežu Milana Borjana direktno iz kornera i tako postigao jedan od najlešpih golova ove sezone u srpskom fudbalu.

Krenuo je domaćin napred u želji da izjednači, ali našli su gosti način da iz kontri ponovo priprete šampionu Srbije.

Mirko Ivanić je u samom smiraju prvog poluvremena propustio najbolju šansu za izjednačenje, te Čukarički na pauzu otišao sa 1:0.

A u nastavku...Potpuna ofanziva Zvezde, krenuli su na sve ili ništa, nizali su napade, šanse, udarce, da bi Pešić u 60. minutu doneo izjednačenje sjajnim pogotkom glavom.

Nije tu stala Zvezda, krenula je silovito i u nastavku, a nov festival pokušaja ponovo je krunisao Pešić i stavio tačku na ovaj meč.

Meč ste mogli pratiti uživo na našem portalu.

Kraj meča: Zvezda - Čukarički 2:1.
81. minut
Ne predaje se Čukarički, Stojanović je glavom pokušao posle centaršuta, ali je domaćina spasila stativa.

Aleksandar Pešić
Aleksandar Pešić / Izvor: MN Press

76. minut
Novi gol Pešića za potpuni preokret! Zvezda vodi sa 2:1.

72. minut
Nastavlja se opsada gola Čukaričkog, doduše nešto manjim intenzitetom nego pre izjednačujućeg gola Zvezde, ali domaćin diktira tempo u ovim momentima. Rakonjac je pokušao glavom, odbranio je Belić, biće korner za crveno-bele

61. minut
Pešić donosi izjednačenje. Nakon akcije posle kornera skočio je u i iz peterca matirao Belića za 1:1.

57. minut
Napada Zvezda sada sa svih strana, a poslednju u nizu šansi imao je Ivanić sa leve strane, ali je bio neprecizan.
52. minut
Na drugoj strani Badamosi je glavom pokušao da pogodi, ali je lopta završila preko gola.
48. minut
Katai je probao sa fine udaljenosti, šutnuo je jako, ali neprecizno.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena: Zvezda - Čukarički 0:1.
45. minut
Ivanić je u poslednjim trenucima prvog poluvremena propustio najbolju priliku na meču da donese izjednačenje. Iz gotovo mrtvog ugla je šutirao na faktički prazan gol, ali lopta nije završila u mreži.

41. minut
Ogromna prilika za Zvezdu, posle kornera stvorila se gužva u kaznenom Čukaričkog, nekoliko igrača Zvezde je šutiralo, a defanzivci gostiju su se grčevito branili i na kraju odbranili i izbili loptu.
32. minut
Još jedna velika prilika za Čukarički, Borjan dira loptu a sa gol linije zbija Dragović i ponovo spasava Zvezdu.
21. minut
Neverovatna golčina Marka Docića direktno iz kornera za vođstvo Čukaričkog. Prava bomba, jedan od najlepših golova u poslednje vreme u srpskom fudbalu.

20. minut
Najopasniji napad gostiju o sada. Dve intervencije Borjana plus stativa spasile su Zvezdu.

12. minut
Na terenu je mirno, dok su na tribinama Delije razvile transparent:

delije
delije / Izvor: Srbija Danas

6. minut
Zvezda od starta nameće ritam, imala je dve prilike, ali nije bilo preterano ozbiljno. Najpre je Katai probao, a onda je upućen centaršut ka Pešiću, no golman gostiju je izleteo na vreme.
1. minut
Počelo je finale

Zvezda Cuka
Zvezda Cuka / Izvor: Srbija Danas

Pre susreta:

Ove sezone su u prvenstvu ova dva tima igrala tri puta, i sva tri puta slavila je Zvezda, bez primljenog gola.

Kup Srbije
Kup Srbije / Izvor: MN Press

Brđanima će posao biti otežan i zbog činjenice da trener Dušan Kerkez neće moći da računa na Zorana Popovića, Radovana Pankova i Vladimira Lučića, pozajmljene fudbalere iz redova protivnika.

Uoči meča

20:10 Prava provala oblaka 50 minuta pre finala.

20:00 Poseta na Marakani pre početka susreta na deluje obećavajuće

KAO DA NIJE FINALE KUPA: Pogledajte atmosferu ispred Marakane sat vremena pre početka meča (VIDEO)