МУНДИЈАЛ, 9. ДАН: Португалци у осмини финала, Бразил ОБРАДОВАО Србију, Гана боља од Јужне Кореје!

27.11.2022. 22:48 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије

Чак две екипе обезбедиле пласман међу 16 најбољих.

У понедељак су одиграни последњи мечеви другог кола Светског првенства у Катару, а узбуђења није мањкало. Читав блог о данашњем дану могли сте читати на сајту СрбијаДанас.

ВЕЧЕ РЕЗЕРВИСТА: Меч првенства завршен без победника, Фулкруг одржао Немце у животу

СЛУШАЛА СКАНДИРАЊЕ СВОГ ИМЕНА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ Снежана Борјан "одушевљена": Вау! (ФОТО)

ПА И НАВИЈАЧА ПАРТИЗАНА... Борјан открио да је добио преко 2000 порука од Хрвата - "То су примитивци"

22:00 Крај меча! Португалија је славила 2:0 и пласирала се у осмину финала, оба гола је постигао Бруно Фернандеш (на крају је и први гол приписан њему, а не Роналду).

21:15 Роналдо! Бруно Фернандеш је убацио искоса са леве стране, а Криситјано је чини се закачио лопту главом и донео вођство свом тиму.

20:50 Фудбалери Португалије и Уругваја играју за сада јако незанимљив дуел, после првих 45 минута резултат је 0:0.

20:00 Почео је и последњи меч данашњег програма између Португалије и Уругваја.

18:55 - КРАЈ МЕЧА! Фудбалери Бразила победили су Швајцарску резултатом 1:0, у другом колу групе Г Светског првенства у Катару. "Кариоке" су се овим тријумфом пласирале у осмину финала.

18:40 - ГООЛ!!! Стрелац је Каземиро. Винисијус је био на левој страни, додао је Родригу, који је из прве проиграо Каземира, а онда – мајсторија. Феноменалан

17:50 Без голова је на полувремену меча Бразил - Швајцарска. Најбољу прилику имао је Винисијус, али се истакао Јан Зомер.

16:02 - Крај! Гана није дозволила ново изједначење на мечу, те односи победу над Јужном Корејом резултатом 2:3!

15:28 - ГООЛ! Кудус постиже сјајан гол и враћа Гану у вођство! 2:3

15:23 - Кореја изједначује!!! Поново је сјајно скочио Чо и закуцао лопту у мрежу! 2:2!

15:19 - ГОООЛ! После два гола Гане која су дошла након центаршута са те позиције, сада је и Гуе-Сунг Чо био прецизан. 1:2 за Гану.

14:34: Гана води са 2:0: Овога пута стрелац је Мохамед Кудус.

14:24: Води Гана! Мохамед Саилсу постиже гол за Црне звезде у 24. минуту после велике гужве у шеснестерцу Јужне Кореје.

14:00 Почео је меч Х групе између Кореје и Гане.

12:55 Невероватно, Србија је ремизирала са Камеруном 3:3. Извештај са меча прочитајте ОВДЕ.

12:28 Нестварно. Сада је 3:3, Чупо-Мотинг постиже погодак. Опет за длаку избегнут офсајд, невероватне грешке наше одбране.

12:26 Абубакар смањује на 3:2. Судија је прво свирао офсајд, али после ВАР интервенције гол је признат.

12:15 Србија стиже до 3:1. Фантастична акција српских фудбалера, Сергеј за Живковића, овај за Митровића и то је прелеп гол Србије (ОВДЕ).

11:51 Србија је преокренула резултат за два минута. Прво је Павловић у првом минуту надокнаде времена главом матирао Камерунце (погледајте гол), а онда је 120 секунди касније и Сергеј затресао мрежу селекције из Африке (погледајте ОВДЕ други погодак Орлова). Србија води 2:1 на полувремену.

11:29 Камерун је повео са 1:0 голом Кастелета.

НИЈЕ ДОБРО ПОЧЕЛО: Камерун повео против Србије из најјачег оружја наше репрезентације (ВИДЕО)

11:16 Само шест минута касније, најбољи стрелац у историји Орлова имао је зицер, али је успео да промаши гол на ком је већ био матиран чувар мреже Камеруна.

11:10 Најбољу прилику до сада имала је наша селекција, Александар Митровић погодио је стативу.

11:00 Почео је меч Србије и Камеруна. Пратите ОВДЕ уживо пренос.

10:49 Камерун ће против Србије играти без првог голмана Онане (прочитајте ОВДЕ).

10:21 Свлачионица Србије је спремна. На ОВОМ линку можете се уверити како изгледа уочи дуела са Камеруном.

10:10 Селектор Србије Драган стојковић одредио је састав за меч са Камеруном. ОВДЕ погледајте ко ће истрчати на терен од првог минута у дуелу са афричком селекцијом.

На терен од 11 часова излази селекција Србије, противник Орлова ће бити Камерун. Ово ће бити сусрет две екипе које су поражене у првој рунди и јасно је да је ситуација незавидна. Наша селекција је, да подсетимо, поражена од Бразила (2:0), док је Камерун изгубио од Швајцарске 1:0.

Од 14 часова очекује нас дуел Јужне Кореје и Гане. Азијци су у првој рунди одиграли без голова са Уругвајцима, док је Гана поражена од Португалије (3:2).

Кореја је на првенство успела стигла са главном звездом Сон Хјунг Мином, упркос повреди лица коју је задобио неколико дана пре старта шампионата и на овом мечу са Црним звездама су благи фаворити.

Следећи дуел јесте меч групе Г између Бразила и Швајцарске. Кариоке ће на овом дуелу бити без помоћи Данила и Нејмара. Прошли пут ове две екипе су се састале на првенству у Русији пре четири године, било је 1:1.

Програм затвара дерби дана између Португалије и Уругваја. Јужноамериканци су под већим императивом, пошто су освојили "само" бод у првом колу и у случају пораза од тима Фернанда Сантоша били би у незавидној позицији.

Претходни њихов дуел одигран је у Русији у осмини финала, када су Уругвајци славили 2:1 головима Единсона Каванија, Пепе је био једини стрелац за Порутгалију.