13°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

MUNDIJAL, 9. DAN: Portugalci u osmini finala, Brazil OBRADOVAO Srbiju, Gana bolja od Južne Koreje!

27.11.2022. 22:48 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Čak dve ekipe obezbedile plasman među 16 najboljih.

U ponedeljak su odigrani poslednji mečevi drugog kola Svetskog prvenstva u Kataru, a uzbuđenja nije manjkalo. Čitav blog o današnjem danu mogli ste čitati na sajtu SrbijaDanas.

VEČE REZERVISTA: Meč prvenstva završen bez pobednika, Fulkrug održao Nemce u životu

SLUŠALA SKANDIRANJE SVOG IMENA NA SVETSKOM PRVENSTVU Snežana Borjan "oduševljena": Vau! (FOTO)

PA I NAVIJAČA PARTIZANA... Borjan otkrio da je dobio preko 2000 poruka od Hrvata - "To su primitivci"

22:00 Kraj meča! Portugalija je slavila 2:0 i plasirala se u osminu finala, oba gola je postigao Bruno Fernandeš (na kraju je i prvi gol pripisan njemu, a ne Ronaldu).

21:15 Ronaldo! Bruno Fernandeš je ubacio iskosa sa leve strane, a Krisitjano je čini se zakačio loptu glavom i doneo vođstvo svom timu.

20:50 Fudbaleri Portugalije i Urugvaja igraju za sada jako nezanimljiv duel, posle prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

20:00 Počeo je i poslednji meč današnjeg programa između Portugalije i Urugvaja.

18:55 - KRAJ MEČA! Fudbaleri Brazila pobedili su Švajcarsku rezultatom 1:0, u drugom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru. "Karioke" su se ovim trijumfom plasirale u osminu finala.

18:40 - GOOL!!! Strelac je Kazemiro. Vinisijus je bio na levoj strani, dodao je Rodrigu, koji je iz prve proigrao Kazemira, a onda – majstorija. Fenomenalan

17:50 Bez golova je na poluvremenu meča Brazil - Švajcarska. Najbolju priliku imao je Vinisijus, ali se istakao Jan Zomer.

16:02 - Kraj! Gana nije dozvolila novo izjednačenje na meču, te odnosi pobedu nad Južnom Korejom rezultatom 2:3!

15:28 - GOOL! Kudus postiže sjajan gol i vraća Ganu u vođstvo! 2:3

15:23 - Koreja izjednačuje!!! Ponovo je sjajno skočio Čo i zakucao loptu u mrežu! 2:2!

15:19 - GOOOL! Posle dva gola Gane koja su došla nakon centaršuta sa te pozicije, sada je i Gue-Sung Čo bio precizan. 1:2 za Ganu.

14:34: Gana vodi sa 2:0: Ovoga puta strelac je Mohamed Kudus.

14:24: Vodi Gana! Mohamed Sailsu postiže gol za Crne zvezde u 24. minutu posle velike gužve u šesnestercu Južne Koreje.

14:00 Počeo je meč H grupe između Koreje i Gane.

12:55 Neverovatno, Srbija je remizirala sa Kamerunom 3:3. Izveštaj sa meča pročitajte OVDE.

12:28 Nestvarno. Sada je 3:3, Čupo-Moting postiže pogodak. Opet za dlaku izbegnut ofsajd, neverovatne greške naše odbrane.

12:26 Abubakar smanjuje na 3:2. Sudija je prvo svirao ofsajd, ali posle VAR intervencije gol je priznat.

12:15 Srbija stiže do 3:1. Fantastična akcija srpskih fudbalera, Sergej za Živkovića, ovaj za Mitrovića i to je prelep gol Srbije (OVDE).

11:51 Srbija je preokrenula rezultat za dva minuta. Prvo je Pavlović u prvom minutu nadoknade vremena glavom matirao Kamerunce (pogledajte gol), a onda je 120 sekundi kasnije i Sergej zatresao mrežu selekcije iz Afrike (pogledajte OVDE drugi pogodak Orlova). Srbija vodi 2:1 na poluvremenu.

11:29 Kamerun je poveo sa 1:0 golom Kasteleta.

NIJE DOBRO POČELO: Kamerun poveo protiv Srbije iz najjačeg oružja naše reprezentacije (VIDEO)

11:16 Samo šest minuta kasnije, najbolji strelac u istoriji Orlova imao je zicer, ali je uspeo da promaši gol na kom je već bio matiran čuvar mreže Kameruna.

11:10 Najbolju priliku do sada imala je naša selekcija, Aleksandar Mitrović pogodio je stativu.

11:00 Počeo je meč Srbije i Kameruna. Pratite OVDE uživo prenos.

10:49 Kamerun će protiv Srbije igrati bez prvog golmana Onane (pročitajte OVDE).

10:21 Svlačionica Srbije je spremna. Na OVOM linku možete se uveriti kako izgleda uoči duela sa Kamerunom.

10:10 Selektor Srbije Dragan stojković odredio je sastav za meč sa Kamerunom. OVDE pogledajte ko će istrčati na teren od prvog minuta u duelu sa afričkom selekcijom.

Na teren od 11 časova izlazi selekcija Srbije, protivnik Orlova će biti Kamerun. Ovo će biti susret dve ekipe koje su poražene u prvoj rundi i jasno je da je situacija nezavidna. Naša selekcija je, da podsetimo, poražena od Brazila (2:0), dok je Kamerun izgubio od Švajcarske 1:0.

Od 14 časova očekuje nas duel Južne Koreje i Gane. Azijci su u prvoj rundi odigrali bez golova sa Urugvajcima, dok je Gana poražena od Portugalije (3:2).

Koreja je na prvenstvo uspela stigla sa glavnom zvezdom Son Hjung Minom, uprkos povredi lica koju je zadobio nekoliko dana pre starta šampionata i na ovom meču sa Crnim zvezdama su blagi favoriti.

Sledeći duel jeste meč grupe G između Brazila i Švajcarske. Karioke će na ovom duelu biti bez pomoći Danila i Nejmara. Prošli put ove dve ekipe su se sastale na prvenstvu u Rusiji pre četiri godine, bilo je 1:1.

Program zatvara derbi dana između Portugalije i Urugvaja. Južnoamerikanci su pod većim imperativom, pošto su osvojili "samo" bod u prvom kolu i u slučaju poraza od tima Fernanda Santoša bili bi u nezavidnoj poziciji.

Prethodni njihov duel odigran je u Rusiji u osmini finala, kada su Urugvajci slavili 2:1 golovima Edinsona Kavanija, Pepe je bio jedini strelac za Porutgaliju.