АБА ЛИГА: Рочести и Фелдин ВОДИЛИ Звезду до тријумфа (ФОТО)

04.10.2017. 22:58
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Друго славље црвено-белих.

Кошаркашки Црвене звезде остварили су другу победу у сезони пошто су савладали Мега Бемакс са 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19). Питање победника у овом мечу се готово није ни постављало иако је Мега константно ''дисала за вратом'' Звезди, али су изабраници Душана Алимпијевића умели да сачувају предност предвођени Тејлором Рочестијем и Џејсмом Фелдином, док је одличан деби имао и Перо Антић који је постигао три тројке.

Звезда је меч добро отворил пошто је Дангубић погодио тројку, али то ипак није био предзнак да ће меч бити ефикасан, иако се играло брзо. Почела је убрзо серија промашаја да би после пет минута пало тек 17 поена, а Звезда водила 9:8. Уследила је резултатска клацкалица, да би два минута пре краја прве четвртине црвено-бели успели да дођу до веће предност од два поена, а затим је први пут у игру ушао Перо Антић поздрављен овацијама навијача на које је узвратио тројком у првом контакту са лоптом у последњим тренуцима прве деонице за предност Звезде 26:19.

Истиа слика виђена је и у другој четвртини.  Није промена у игри оба тима, играло се брзо, а боље се у томе сналазила Звезда. Мега је губила велики број лопти, али је све то надокнађивао Битадзе са чак четири блокаде у другој четвртини. Домаћин је половином деонице успео да дође до максималних девет поена вођства (32:23), а Перо Антић је наставио да погађа тројке. У последња два минута успела је Звезда први пут да дође и до 10 поена предности поготком Бјелице, да би Мега ипак на велики одмор отишла са једноцифреним заостатком.

У наставку меча Звезда је успевала да чува предност, иако је млада екипа Меге покушавала да смањи заостатак. Црвено-бели су успели поново да дођу до двоцифреног вођства, али нису успели да преломе у том тренутку меч. а Мега је узвратила серијом 8-0 и пришла на само два поена заостатка 54:52 у 26. минуту. Одреаговао је Рочести са пет везаних поена, али је Мега поново направила серију, сада 7-0, и дошла до изједначења 59:59 у 28. минуту. То је успео да прекине Фелдин тројком, а затим је Бјелица погодио оба бацања, а Звезда је успела да са пет поена предности уђе у последњу деоницу.

Спорији почетак последње четвртине више је одговарао Звезди која је успела да поново врати двоцифрену предност 73:63 у 37. минуту, док је за Мегу у тим тренуцима погађао Битадзе. Ипак, Фундић и Ребић успели су да оставе Мегу у игри за победу на четири минута пре краја. Ипак, у самој завршници Рочести и Дангубић донели су Звезди миран финиш и другу победу у сезони.

ФМП - МЗТ 100:72

ЦРВЕНА ЗВЕДЗА - МЕГА БЕМАКС 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пукл, Арсенијевић, Мрдак.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.500

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић 2, Дангубић 9, Лазаревић, Антић 10, Добрић, Фелдин 21, Јанковић, Рочести 26, Лесор 6, Јовановић 6, Бјелица 10.

МЕГА БЕМАКС: Ребић 19, Синовец 4, Марјановић, Чанчар 4, Битадзе 19, Јовичић, Лазић 4, Копривица, Самарџиски, Енис 21, Фундић 9, Капетановић.

ТАБЕЛА: Цедевита 2-0, Црвена звезда 2-0, ФМП 1-1, Мега Бемакс 1-1, Морнар 1-1, МЗТ 1-1, Олимпија 1-0, Будућност 1-0, Партизан 0-2, Задар 0-2, Игокеа 0-1, Цибона 0-1.