ЕВРОЛИГА: Миротић разнео Валенсију! Макаби славио у Београду

09.11.2023. 22:54
Nikola Mirotić
Никола Миротић / Извор: Профимедиа

Вече европске кошарке...

Кошаркаши Олимпије из Милана су декласирали Валенсију на домаћем терену са 83:52, у оквиру седмог кола Евролиге. Изабраници Етореа Месине су нанели тежак пораз шпанској екипи, други од старта сезоне у елитном такмичењу.

ОБРАДОВИЋ: "Схватили смо на полувремену шта морамо"Željko Obradović

ОБРАДОВИЋ: "Схватили смо на полувремену шта морамо"

УМРО САМ: Гробарима пао камен са срца - "Гледати Партизан је у исто време ужитак и смрт"KK Partizan

ТОТАЛНО ЛУДИЛО У БЕОГРАДУ, ПАРТИЗАН РЕЖИРАО ПРЕОКРЕТ! Црно-бели у гротлу Арене СРУШИЛИ ФенерDžejms Naneli

Олимпију је до победе предводио Никола Миротић, који је имао сјајно нападачко вече, постигао је 19 поена уз седам скокова.

Домаћа екипа је већ после прве четвртине дошла до двоцифрене предности (23:12) и наставила да увећава исту у другој деоници. У једном тренутк убило је 19 (35:16), али су гости до полувремена успели да дођу до -13 (44:31).

Ипак, у трећој четвртини, Олимпија није спуштала гас, дозволила је ривалу само осам постигнутих поена (20:8) и до краја деонице дошла до максималних 25 у том тренутку (64:39).

Екипа Етореа Месине је до краја меча додатно увећала предност и рутински привела меч крају, остваривши победу са 31 (83:52).

Поред Николе Миротића (19п, 7ск), у екипи Олимпије су се истакли и Маодо Ло са 10 поена и шест асистенција, пратио га је Јоханес Фојтман са девет поена, четири скока и три асистенције.

Ко Валенсије, Џеред Харпер је уписао 10 поена, Брендон Дејвис девет уз седам скокова. Српски репрезентативац Стефан Јовић је за четири минута на паркету имао два поена и једну асистенцију.

У наредном дуплом колу, Валенсију очекују дуели са Реалом код куће и Барселоном у гостима, док Олимпија гостује Виртусу и дочекује Ефес.

У мечу који се такође играо у Београду, у хали "Александар Николић", Макаби из Тел Авива је као домаћин савладао минхенски Бајерн 93:90. Тиме је екипа из Минхена уписала и четврти узастопни пораз.

Макаби су до победе водили Бонзи Колсон и Лоренцо Браун, а меч је обележио и повратак Вејда Болдвина, који је одиграо први меч од старта Евролиге – није га било због повреде.

Обе екипе су добро ушле у меч и биле изједначене током првог полувремена. Макаби је имао 9 на минут до паузе, али је Бајерн успео да се врати 6:0 серијом на посед заостатка (46:44).

Баварци су у трећу деоницу ушли поенима Обста, који је донео изједначење, али онда је екипа из Израела преузела вођство и до краја меча га није испуштала.

Прилазио је Бајерн у последњој деоници на три минута до краја и на -1 (85:84), али су Болдвин и Браун били сигурни у наставку и вратили Макаби на комотнију разлику (91:84).

Екипа из Тел Авива је на крају рутински привела меч крају - 93:90.

Најрасположенији у редовима победничке екипе, био је Бонзи Колсон са 19 поена и пет скокова, пратио га је Лоренцо Браун са 13 поена и седам скокова, а двоцифрени су били Вејд Болдвин И Јасил Риверо са по 12 поена.

У екипи Пабла Ласа, најбољи учинак је имао Карсен Едвардс, који је уписао 17 поена, пратио га је Серж Ибака са 16, док је Леандро Болмаро убацио 12 поена.

Макаби у наредном колу дочекује Олимпијакос, а потом два дана касније гостује Фенербахчеу, док Бајерн дочекује Партизан, а потом гостује Жалгирису.