EVROLIGA: Mirotić razneo Valensiju! Makabi slavio u Beogradu

09.11.2023. 22:54
Nikola Mirotić
Nikola Mirotić / Izvor: Profimedia

Veče evropske košarke...

Košarkaši Olimpije iz Milana su deklasirali Valensiju na domaćem terenu sa 83:52, u okviru sedmog kola Evrolige. Izabranici Etorea Mesine su naneli težak poraz španskoj ekipi, drugi od starta sezone u elitnom takmičenju.

OBRADOVIĆ: "Shvatili smo na poluvremenu šta moramo"Željko Obradović

OBRADOVIĆ: "Shvatili smo na poluvremenu šta moramo"

UMRO SAM: Grobarima pao kamen sa srca - "Gledati Partizan je u isto vreme užitak i smrt"KK Partizan

TOTALNO LUDILO U BEOGRADU, PARTIZAN REŽIRAO PREOKRET! Crno-beli u grotlu Arene SRUŠILI FenerDžejms Naneli

Olimpiju je do pobede predvodio Nikola Mirotić, koji je imao sjajno napadačko veče, postigao je 19 poena uz sedam skokova.

Domaća ekipa je već posle prve četvrtine došla do dvocifrene prednosti (23:12) i nastavila da uvećava istu u drugoj deonici. U jednom trenutk ubilo je +19 (35:16), ali su gosti do poluvremena uspeli da dođu do -13 (44:31).

Ipak, u trećoj četvrtini, Olimpija nije spuštala gas, dozvolila je rivalu samo osam postignutih poena (20:8) i do kraja deonice došla do maksimalnih +25 u tom trenutku (64:39).

Ekipa Etorea Mesine je do kraja meča dodatno uvećala prednost i rutinski privela meč kraju, ostvarivši pobedu sa +31 (83:52).

Pored Nikole Mirotića (19p, 7sk), u ekipi Olimpije su se istakli i Maodo Lo sa 10 poena i šest asistencija, pratio ga je Johanes Fojtman sa devet poena, četiri skoka i tri asistencije.

Ko Valensije, Džered Harper je upisao 10 poena, Brendon Dejvis devet uz sedam skokova. Srpski reprezentativac Stefan Jović je za četiri minuta na parketu imao dva poena i jednu asistenciju.

U narednom duplom kolu, Valensiju očekuju dueli sa Realom kod kuće i Barselonom u gostima, dok Olimpija gostuje Virtusu i dočekuje Efes.

U meču koji se takođe igrao u Beogradu, u hali "Aleksandar Nikolić", Makabi iz Tel Aviva je kao domaćin savladao minhenski Bajern 93:90. Time je ekipa iz Minhena upisala i četvrti uzastopni poraz.

Makabi su do pobede vodili Bonzi Kolson i Lorenco Braun, a meč je obeležio i povratak Vejda Boldvina, koji je odigrao prvi meč od starta Evrolige – nije ga bilo zbog povrede.

Obe ekipe su dobro ušle u meč i bile izjednačene tokom prvog poluvremena. Makabi je imao +9 na minut do pauze, ali je Bajern uspeo da se vrati 6:0 serijom na posed zaostatka (46:44).

Bavarci su u treću deonicu ušli poenima Obsta, koji je doneo izjednačenje, ali onda je ekipa iz Izraela preuzela vođstvo i do kraja meča ga nije ispuštala.

Prilazio je Bajern u poslednjoj deonici na tri minuta do kraja i na -1 (85:84), ali su Boldvin i Braun bili sigurni u nastavku i vratili Makabi na komotniju razliku (91:84).

Ekipa iz Tel Aviva je na kraju rutinski privela meč kraju - 93:90.

Najraspoloženiji u redovima pobedničke ekipe, bio je Bonzi Kolson sa 19 poena i pet skokova, pratio ga je Lorenco Braun sa 13 poena i sedam skokova, a dvocifreni su bili Vejd Boldvin I Jasil Rivero sa po 12 poena.

U ekipi Pabla Lasa, najbolji učinak je imao Karsen Edvards, koji je upisao 17 poena, pratio ga je Serž Ibaka sa 16, dok je Leandro Bolmaro ubacio 12 poena.

Makabi u narednom kolu dočekuje Olimpijakos, a potom dva dana kasnije gostuje Fenerbahčeu, dok Bajern dočekuje Partizan, a potom gostuje Žalgirisu.