ЕВРОЛИГА: Олимпијакос ЗАКУЦАО Немце за ДНО - Гудурић БЛИСТАО у победи Фенера!

24.11.2022. 22:39
KK Olimpijakos
KK Олимпијакос / Извор: ФОТО: Еуролеагуе

Десето коло елитног такмичења...

Вечерас су на програму мечеви 10. кола Евролиге у којој су кошаркаши Олимпијакоса на свом паркету савладали последњепласирану Албу из Берлина резултатом 86:76.

ТРИЛЕР У ПИОНИРУ: Звезда СРУШИЛА "понос Израела" у гротлу Пионира!

(ПОЛУВРЕМЕ): Помрачење Партизана у другој четвртини, Реал води после 20 минута

СВЕ ЈЕ СТАЛО У ДВЕ РЕЧИ: Делије блистају после треће у низу - "Све нам се враћа"

Најефикаснији у тиму Олимпијакоса били су Саша Везенков са 24 и Костас Папаниколау са 19 поена.

У редовима гостију Маодо Ло и Џејлен Смит постигли су по 12 поена.

Гостујући тим имао је предност после првих 10 минута, али је у наставку меча Олимпијакос заиграо боље и успео да преокрене резултат.

Последњепласирана Алба је током већег дела меча пружала јак отпор фаворизованом домаћину. Ипак, тим из Пиреја преломио је меч у последњој четвртини када је стекао недостижних 10 поена предности. Двоцифрену разлику одржавали су током целе четвртине и на крају сигурно привели меч крају.

Олимпијакос је дошао до 7. тријумфа, док је Алба доживела 7. пораз.

Фенербахче је рутински добио миланску Олимпију у Медиоланум Форуму резултатом 82:72 (15:21, 17:16, 26:11, 24:24) вођен одличним Марком Гудурићем.

Српски репрезентативац заблистао је још једном и пружио свеукупно одличну партију.

Није био најефикаснији, за то је био задужен Најџел Хејс са 22 поена, али је на 11 поена дописао по шест скокова и асистенција за скоро 33 минута на паркету. Из игре је пуцао 4/9, уз 2/6 са дистанце.

Није тајна да је Олимпија у огромним проблемима због повреда Шевона Шилдса, Билија Берона, Луиђија Датомеа и Стефана Тонута, али ово нимало добро не изгледа за састав Етореа Месине. П

Фенербахче је утакмицу потпуно окренуо у своју корист у трећој деоници која је завршена резултатом 26:11. Бриљантна демонстрација одбране гостију утицала је да се минимални минус претворио у десет разлике Фенера пред четврту деоницу. Управо је тај успон у финишу треће четвртине утицао на то да се до краја држи опипљива разлика, односно да Манекени више до краја утакмице не дођу у ситуацију да се укључе у игру за победу.

Домаћи су имали тројицу двоцифрених... Наз Митру Лонг убацио је 18 поена, али уз седам изгубљених лопти, те по четири скока и асистенције. Девон Хол је постигао 16, а Луваву поменутих 15 поена. Остали су озбиљно подбацили, далеко испод очекивања.