Партизан следеће сезоне игра у ПИОНИРУ! Гробари се томе нису надали
Очекује се пуна подршка
Рукометни клуб Партизан се вратио у Лигу шампиона. Црно-бели су претходни пут у овом такмичењу играли пре 14 година, док Србија пуних 10 нема представника. Сада се то променило.
Из клуба су потврдили да ће они своје утакмице у Лиги шампиона играти у хали Александар Николић (илити у Пиониру).
Спортски директор клуба Иван Димитријевић је говорио о тој теми.
- Са великим ишчекивањем смо чекали да нам из Беча стигну лепе вести. Иако смо испунили све захтеве ЕХФ-а, морам да будем искрен да се последњих пар дана увукао неки страх да ли ћемо бити та екипа коју ће изабрати да буде део најелитнијег такмичења. Превелика је ствар да се после 13-14 година опет игра Лига шампиона у Београду. Клуб из године у године расте и мислим да је ово прави моменат за то. Велика је разлика у организационом делу играти Лигу Европе и Лигу шампиона, велики изазов за све нас у клубу, али поред сарадника какве имам уз себе и управе клуба која даје невероватну подршку, немам страх да се упустимо у ово сви заједно. Ростер је формиран, екипа је оформљена и неће бити нових појачања за сада. Уколико се деси неки непланирани одлазак из екипе, сигурно да ћемо реаговати на време - рекао је он.
Црно-бели су се огласили и на друштвеним мрежама.
- РК Партизан ће утакмице најелитнијег клупског такмичења играти у хали ,,Александар Николић“ како би што већи број навијача и љубитеља рукомета могао да доживи спектакл какав је ЕХФ Лига шампиона - стоји у саопштењу Партизана.