Partizan sledeće sezone igra u PIONIRU! Grobari se tome nisu nadali
Očekuje se puna podrška
Rukometni klub Partizan se vratio u Ligu šampiona. Crno-beli su prethodni put u ovom takmičenju igrali pre 14 godina, dok Srbija punih 10 nema predstavnika. Sada se to promenilo.
Iz kluba su potvrdili da će oni svoje utakmice u Ligi šampiona igrati u hali Aleksandar Nikolić (iliti u Pioniru).
Sportski direktor kluba Ivan Dimitrijević je govorio o toj temi.
- Sa velikim iščekivanjem smo čekali da nam iz Beča stignu lepe vesti. Iako smo ispunili sve zahteve EHF-a, moram da budem iskren da se poslednjih par dana uvukao neki strah da li ćemo biti ta ekipa koju će izabrati da bude deo najelitnijeg takmičenja. Prevelika je stvar da se posle 13-14 godina opet igra Liga šampiona u Beogradu. Klub iz godine u godine raste i mislim da je ovo pravi momenat za to. Velika je razlika u organizacionom delu igrati Ligu Evrope i Ligu šampiona, veliki izazov za sve nas u klubu, ali pored saradnika kakve imam uz sebe i uprave kluba koja daje neverovatnu podršku, nemam strah da se upustimo u ovo svi zajedno. Roster je formiran, ekipa je oformljena i neće biti novih pojačanja za sada. Ukoliko se desi neki neplanirani odlazak iz ekipe, sigurno da ćemo reagovati na vreme - rekao je on.
Crno-beli su se oglasili i na društvenim mrežama.
- RK Partizan će utakmice najelitnijeg klupskog takmičenja igrati u hali ,,Aleksandar Nikolić“ kako bi što veći broj navijača i ljubitelja rukometa mogao da doživi spektakl kakav je EHF Liga šampiona - stoji u saopštenju Partizana.