ŠANSA ZA CRNO-BELE: Mils otišao iz Tenerifa, Partizan započeo pregovore sa iskusnim bekom
Australijanac velika želja Parnog valjka
Tenerife su se oprostili od australijskog košarkaša Petija Milsa.
Iskusni Mils je ove sezone pojačao španski klub, zaigrao u FIBA Ligi šampiona i brzo pokazao da mu godine ne mogu ništa.
Zajedno sa Marselinjom Uertasom je činio vremešni, ali sjajan tandem u Tenerifama, međutim, naredne sezone će promeniti prebivalište.
Partizan krenuo po Milsa
I, kako saznaje Mozzart sport, Partizan je započeo pregovore sa autralijskim bekom.
Mils je na radaru crno-belih, koji traže pojačanje na bekovskoj poziciji, gde su već izgubili Nika Kalatesa, Dvejna Vašingtona i Sterlinga Brauna.
Ideja je bila da Armoni Bruks dođe u Partizan, međutim, on je izabrao finansijski jaču ponudu Asvela.
Sada je pik bačen i na Milsa, koji ima jak košarkaški pedigre.
Deceniju i po je Australijanac nastupao u NBA ligi, osvojio i titulu sa San Antonio Sparsima, dok je fenomenalne partije pružao sa reprezentaciju Australije, sa kojom ima bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Ima čak 37 godina, ali je prošle sezone pokazao da i dalje ima šta da pruži. Ostaje da se vidi u kom će pravcu pregovori sa Milsom ići, dok Partizan traži pojačanja i na ostalim pozicijama.