ШТА РАДИ ОВАЈ ЧОВЕК? Трипл-дабл и тројка за победу! Лука води Далас у финале (ВИДЕО)

25.05.2024. 08:11
Luka Dončič
Лука Дончич / Извор: ФОТО: Танјуг/АП/Бруце Клуцкхохн/

Кошаркаши Даласа су на пола пута од пласмана у велико НБА финале. Меверикси су славили још једном у Минестоти, овога пута 109:108 и повели са 2:0 у финалу Западне конференције.

Гости из Тексаса су још једном чинило се били на конопцима, али су се поново на волшебан начин извукли и после праве драме у финишу стигли до тријумфа захваљући невероватном Луки Дончићу.

Кад су кошаркаши Минесоте средином друге четвртине повели са 58:40 чинило се да ће лако до тријумфа и изједначења у серији. Међутим, тако није мислио Лука Дончић.

Сјајни Словенац је успео да врарти свој тим у игру, а тројком преко Рудија Гобера три секунде пре краја меча донесе велики тријумф.

Дончић је утакмицу завршио са новим трипл-даблом. Имао је учинак од 32 поена, 10 скокова и 13 асистенција, пратио га је Кајри Ирвинг са 20 поена, од чега је 13 убацио у четвртој четвртини, Гафорд је постигао 16, Лајвли 14, а Вошингтон 10 поена.

У пораженом тиму поново је подбацио Ентони Едвардс са 21 поеном и само 5-17 из игре, Рид је постигао 23, Конли 18, а није се прославио ни Таунс са 15 поена и 4-16 из игре.