Тренер Босне оголио проблем Партизана
Кошаркаши Босне пружили су добар отпор Партизану, али су на крају поражени у првом мечу четвртфиналне серије 81:73, одиграном у хали "Александар Николић" у Београду.
Након дуела у Србији, а пред сусрет у Сарајеву, тренер Босне Мухамед Пашалић није био незадовољан и хвалио је свој тим, уз истицање недостатака који су их коштали победе.
- Добро вече свима, пре свега честитке екипи Партизана на победи. Заиста не могу бити незадовољан, одиграли смо једну добру утакмицу, добра отварања. Недостатак фокуса, јефтино изгубљене лопте у другој четвртини, неки промашени зицери су утицали да се заврши четвртина 27:14. Трећа четвртина 23:15, ту смо полако почели да губимо конце, али нисмо се предавали што је најбитније.
- Имали смо 19 офанзивних скокова, што је за сваку похвалу, момци су дали све од себе, били су енергетски ту. Опет кажем, мали недостатак фокуса у појединим тренуцима, неке јефитно изгубљене лопте, мислим да је то пресудило. Идемо даље, спремићемо се што је боље могуће и надам се да ћемо поновити исти приступ - рекао је Мухамед Пашалић, указавши и на проблем црно-белих око скокова, о којем је причао Ђоан Пењароја на конференцији.
Други дуел у серији на програму је у недељу од 17 часова у Зетри.