Trener Bosne ogolio problem Partizana
Košarkaši Bosne pružili su dobar otpor Partizanu, ali su na kraju poraženi u prvom meču četvrtfinalne serije 81:73, odigranom u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.
Nakon duela u Srbiji, a pred susret u Sarajevu, trener Bosne Muhamed Pašalić nije bio nezadovoljan i hvalio je svoj tim, uz isticanje nedostataka koji su ih koštali pobede.
- Dobro veče svima, pre svega čestitke ekipi Partizana na pobedi. Zaista ne mogu biti nezadovoljan, odigrali smo jednu dobru utakmicu, dobra otvaranja. Nedostatak fokusa, jeftino izgubljene lopte u drugoj četvrtini, neki promašeni ziceri su uticali da se završi četvrtina 27:14. Treća četvrtina 23:15, tu smo polako počeli da gubimo konce, ali nismo se predavali što je najbitnije.
- Imali smo 19 ofanzivnih skokova, što je za svaku pohvalu, momci su dali sve od sebe, bili su energetski tu. Opet kažem, mali nedostatak fokusa u pojedinim trenucima, neke jefitno izgubljene lopte, mislim da je to presudilo. Idemo dalje, spremićemo se što je bolje moguće i nadam se da ćemo ponoviti isti pristup - rekao je Muhamed Pašalić, ukazavši i na problem crno-belih oko skokova, o kojem je pričao Đoan Penjaroja na konferenciji.
Drugi duel u seriji na programu je u nedelju od 17 časova u Zetri.