УЗАЛУД ТРОЈКА У СТИЛУ ЂОРЂЕВИЋА: Задар савладао Партизан, Парни ваљак везао пети пораз у АБА лиги

27.02.2021. 19:07

Драма у Далмацији припала домаћину.

Кошаркаши Партизана доживели су пети узастопни пораз у АБА лиги. Од Парног ваљка бољи је био Задар резултатом 96:94 (19:17, 22:20, 20:18, 22:28, продужетак 13:11) у утакмици 19. кола регионалног такмичења. Победник меча у дворани Крешимир Ћосић одлучен је у неизвесној завршници у којој су црно-бели преко Огњена Јарамаза изборли продужетак. У додатних пет минута домаћи су се боље снашли и стигли до шестог тријумфа у сезони.

Овај викенд ти може донети много узбуђења: ОСВОЈИ НОВАЦ ИЗ ФОТЕЉЕ!

БЈЕЛИЦА ОДУШЕВИО САИГРАЧЕ: Он је увек спреман, то је његова највећа врлина

СРАМНА ОДЛУКА ЕВРОЛИГЕ: Партизан КАЖЕЊЕН без кривице и за то још мора да ПЛАТИ

Јуве себи више не сме да дозволи никакав кикс, ако хоће да стигне Интер, победа у вечерашњем мечу (20.45) спада у обавезу, квота на двојку је 1,65, тип 3 нешто виши – 1,65. Погледајте све Mozzart квоте за меч Верона – Јувентус.

Прво полувреме протекло је у бољој игри Задра, домаћим је контролисао дешавања на оба дела терена. Домагој Вуковић је био прави лидер на паркету легендарне дворане. Равномерно распоређени поени код хрватског клуба били су само потврда о сјајној тимској игри, али на њихову несрећу Џош Перкинс је држао Партизан у меч. Амерички плејмејкер је погодио четири тројке из исто толико покушаја, задавао је много проблема пуленима Вељка Мршића. Задар на велики одмор одлази са предношћу од 41:37.

Много мотивисаније су црно-бели кренули у наставку сусрета. Парни ваљак је са јасном идејом покушао да преокрене резултат. Направили су изабраници Саше Филиповског серију од 8:0, међутим, Задар је одговорио са шест узастопних поена те се у последњих 10 минута ушло резултатом 61:55.

Лоше је београдски клуб ушао у последњу деоницу. Задрани су стигли до 10, сви су мислили да је утакмица готова, али Томас и Перкинс се нису сложили са тим. Неколико добрих потеза Рашона, а затим изузетну тешко тројку погађа поменути Перкинс - Партизан је ухватио резултатски прикључак на 4 минута до краја - 75:75. Ушло се у неизвесну завршницу у којој је Јарамаз на секунд пре краја, у стилу Александра Ђорђевића, погодио тројку за 83:83 и продужетак.

У додатних пет минута играло се прилично неповезано, Парном ваљку је посао био знатно отежан када је Перкинс добио пету личну грешку. На крају, Задар је славио са 96:94.

Најефикаснији у победничком саставу били су Доминик Мавра са 20 поена и Џастин Картер који је убацио три мање.

Код Партизана су се истакли Рашон Томас са 24, Огњен Јарамаз постигао је 19, а Џош Перкинс и Урош Трифуновић су додали по 18 поена.

Задар је уписао шести тријумф и сада су на учинку 6-10, црно-бели су на 7-11.