НАДА И ДАЉЕ ПОСТОЈИ: Храбри Орлови поражени од Хрватске! Није све ИЗГУБЉЕНО

15.01.2022. 22:50
rukometna reprezentacija Srbije
рукометна репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Меч 2. кола Европског првенства.

Репрезентација Србије поражена је у 2. колу Европског првенства, које се одржава у Мађарској и Словачкој, од селекције Хрватске у Сегедину резултатом 20:23 (9:11).

ФОТКА О КОЈОЈ БРУЈИ ЕВРОПА: Навијачи Србије и Хрватске СРЕЛИ се у Сегедину! А онда... (ФОТО)

У ПРАВИ ЧАС ЗА ЊИХ: Хрватска добија велико појачање пред меч са Србијом

ЂЕРОНА НЕМА ДИЛЕМУ: Као да је ФИНАЛЕ! Капитен ОТКРИО мане Хрвата

Нису успели изабраници Тонија Ђероне да, после сјајне игре на премијери против Украјинаца, понове сличну партију и скинуо “проклетство” против комшија, које траје већ деценију (последњу победу Србија над Хрватском остварила 2012. године у Београду), па ће у последњем колу групне фазе са олимпијским шампионима Французима тражити визу за пласман у наредну рунду такмичења.

Током целог првог полувремена водила се беспрекорна борба. Хрвати су га боље отворили и повели са 3:0, али су српски рукометаши брзо консолидовали редове и стигли предност ривала.

До првог вођства Орлови су дошли у 18. минуту преко капитена Мијајла Марсенића (7:6), међутим, чврстом игром у одбрани Каубоји су преузели примат, натерали наше репрезентативце на грешке у фази напада, а потом преко расположених Ивана – Чупића и Мартиновића, Луке Циндрића и Јагањца до полувремена вратили резултатску предност на своју страну (11:9).

У наставку, Хрватска је заиграла агресивније, затворила наша крила и бекове, па је у нападу виђено сијасет грешака које су и преломиле меч на страну Каубоја.

Одбрана српске селекције није имала решење за Чупића, Мартиновића и Лучина који су предводили хрватску селекцију до победе која ће их можда и одвести у другу фазу такмичења на Шампионату Старог континента.

Да се то не би догодило, потребно је да Орлови савладају освајаче Олимпијских игара у Токију, моћну селекцију Француске. И то са најмање два гола разлике.

Што се тиче појединаца, најефикаснији у победничком тиму били су двојица Ивана, Мартиновић и Чупић који су постигли по шест голова, пет је додао Лучин, три Лука Циндрић...

Код Орлова, Богдан Радивојевић је био једина светла тачка са пет голова, један мање постигао је Кукић, три Орбовић, по два Борзаш, Ђукић, Марсенић, уписао се и Пешмалбек са једним поготком.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

ХРВАТСКА – СРБИЈА 23:20 (11:9)

СЕГЕДИН – Пик Арена. Гледалаца: 8.000. Судије: Шулце и Тонис (обојица из Немачке). Седмерци: Хрватска 2 (1), Србија 3 (3). Искључења: Хрватска 12, Србија 8 минута.

ХРВАТСКА: Пешић (две одбране), Марић, Гаџа, Ивић, Чупић 6, Муса, Циндрић 3, Шуњић 1 (четири одбране), Граховац, Лучин 5, Јагањац 2, Равнић, Мартиновић 6 (1), Шипић, Главаш, Јелинић.

СРБИЈА: Цупара (10 одбрана, седмерац), Бомаштар, Борзаш 2, Сретеновић, Ђукић 2 (1), Пешић, Радивојевић 5 (2), Пешмалбек 1, Илић 1, Кукић 4, Марсенић 2, Шотић, Милосављевић, Орбовић 3, Радовић, Иванишевић.

СЕМАФОР: 2:0 (4), 3:2 (8), 4:3 (11), 5:4 (14), 6:6 (17), 6:7 (19), 8:7 (23), 8:8 (25), 8:9 (27), 10:9 (29), 11:9 (30), 11:10 (34), 12:11 (35), 13:11 (38), 14:11 (40), 15:13 (42), 17:15 (46), 18:15 (48), 19:15 (50), 20:16 (54), 23:18 (59), 23:20 (60).

Рукометна репрезентација Србије игра у Сегедину меч 2. кола Европског првенстства, које се одржава у Мађарској и Словачкој, против селекције Хрватске.

Орлови су сјајно отворили Шампионат Старог континента. Иако десетковани повредама и корона вирусом, изабраници Тонија Ђероне су на старту убедљиво савладали Украјинце и тријумфом у комшијском дербију би теоретски обезбедили пласман у наредну фазу такмичења.

Све детаље са меча Србија – Хрватска можете да пратите на нашем порталу из минута у минут.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! Хрватска је победила Србију резултатом 23:20. Вања Илић је ублажио пораз.

59. минут
Шуњић с гола на гол цепа мрежу и ставља тачку 23:18.

58. минут
Ниједан гол Србија није постигла са левог крила!!!!

58. минут
Орбоооооооовић 21:18.

57. минут
Мартиновић постиже седми гол 21:17.

56. минут
Вишак Вања Илић на крилу не користи, каква штета, ово је била прилика да се вратимо, али га је прочитао Мате Шуњић и уписао четврту одбрану.

56. минут
Брани Цупара, шанса је да смањимо.

55. минут
Радивојевић је прецизан са седам метара 20:17

55. минут
Седмерац за Србију после фаула над Вањом Илићем и два минута за Чупића, прво искључење за њега у овом мечу.

54. минут
Али незаустављив је и Лучин - 20:16.

53. минут
Потребни су нам голови Орбовића, сада је погодио за 19:16.

52. минут
Велике грешке Лазара Кукића: прво кораци, па фаул у нападу. Једина је срећа што Владимир Цупара прави две узастопне одбране и још држи Србију на минус четири - 19:15.

50. минут
Искључење за Милосављевића, лоше, лоше...

49. минут
Одбранила се Хрватска, имају напад за 4.

47. минут
Лучин постиже четврти гол - 18:15.

46. минут
Хрвоје Хорват реагује тајм-аутом за Каубоје.

46. минут
Велемајсторски потез Кукића, подигао је одбрану Хрватске и у продору поцепао мрежу 17:15.

45. минут
Два брза гола, најпре Лучин доноси Хрватској 17:13, а одмах на другој страни у контри Кукић смањује на 17:14.

44. минут
Друго искључење за Мартиновића, Србија је комплетна и има играча више, али Ђукић са крила погађа пречку. Нисмо искористили бројчану предност.

43. минут
Чупић одмах четвртим голом, после велике грешке Пешмалбека, одмах повећава на 16:13.

42. минут
Пешмалбеееееек - са играчем мање Србија даје гол 15:13.

41. минут
Мартиновић из седмерца постиже свој пети гол и води Хрватски поново на три разлике 15:12.

40. минут
Радивојевић је изнудио седмерац, Ђукић сигуран егзекутор 14:12.

39. минут
Погађа поново Чупић, после асистенције Лучина, Хрвати имају три гола више 14:11.

37. минут
Чупић у контри погађа за плус два Хрватске 13:11. Не погађа ни Марсенић за Орлове, сада је срећа на страни Србије - статива Чупића. Дал је могуће ни Марсенић са "црте" не погађа, Шуњић брани зицер.

36. минут
Сјајни Цупара бележи седму одбрану, Хрвати нису искористили напад. Сада Орлови нападају и имају шансу да изједначе.

35. минут
Гооооооол са десног крила постиже Дарко Ђукић, после акције са Кукићем - 12:11.

34. минут
Скок шут и гол Мартиновића за 12:10. Одмах су у наредном нападу наши изборили искључење, Лучин мора на клупу два минута.

33. минут
Цупара одлично брани шут Мартиновића, на другој страни из корака Борзаааааааааааш 11:10. Какав гол српског репрезентативца.

33. минут
Биланс у изгубљеним лоптама 6:4 за Србију.

32. минут
Борзаш је промашио, реванширали су му се Хрвати на другој страни. Сада је фаулиран Кукић и лопта је за Орлове.

31. минут
Први напад има Србија, Милосављевић је фаулиран.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

30. минут
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА. Хрватска води против Србије 11:9.

29. минут
Поново Орлови нису искористили напад, судије су свирале Пешмалбеку фаул у нападу. На другој страни Циндрић прецизан за 11:9,

28. минут
Поново тај Лука Циндрић, нерешено је 9:9. После изгубљене лопте Орбовића, Тилучин је другим голом на мечу преокренуо резултат у корист Каубоја који воде 10:9.

27. минут
Погађаааааа и Лазар Кукић, Србија води 9:8!

26. минут
После промашаја Јагањца, селектор Србије Ђерона тражи тајм-аут.

25. минут
Изгубила је Србија лопту, контра фаул је био.

23. минут
Феноменални Радивојевић са крила прецизан и изједначава на 8:8. У нападу Хрватске брани Цупара.

22. минут
Шут Борзаша у ноге Пешићу који брани, на другој страни Циндрић експресно погађа за 8:7.

21. минут
Седмерац за Хрватску промашио је Иван Чупић, тачније одбранио је феноменално Владимир Цупара.

20. минут
Очајнички ударац Орбовића завршио је далеко од гола.

19. минут
Јагањац се одлично снашао и изједначио на 7:7

18. минут
Грешка Марина Шипића, Орлови су добили напад и претворили га у прво вођство преко капитена Марсенића - 7:6.

17. минут
Седмерац за Србију, први на мечу после фаула над Кукићем. Радивојевић доноси прво изједначење Србији 6:6.

16. минут
Лука Циндрић пролази и не користи зицер, сјајан Цупара.

15. минут
Са бековске позиције погађа Јагањац - 6:4. Узвраћа одмах Урош Борзаш и смањује на 6:5.

14. минут
Ево гаааа - Милош Орбовић коначно погађа 5:4, још је Мартиновић зарадио два минута искључења, боље није могло.

13. минут
Иван Мартиновић ефектним голом одводи Каубоје на два разлике - 5:3.

11. минут
Шут Јагањца сјајно брани Цупара, Хрвати нису искористили напад, лопта је за и даље у њиховом поседу.

11. минут
Богдан Радивојевић постиже свој други гол и смањује са крила - 4:3.

10. минут
Хрватска је пропустила шансу да повећа резултат, а притом је Јелинић зарадио искључење.

9. минут
Покушао је Орбовић да протури лопту кроз ноге голману, али га је чувар мреже Каубоја прочитао и шанса за смањење резултата је пропала, одлична интервенција Пешића.

8. минут
Први гол на утакмици постиже Халил Јагањац - 4:2.

7. минут
Сјајна асистенција Вање Илића за Богдана Радивојевића и сада је 3:2. Најлепша акција на мечу.

6. минут
Коначно гол за Србију, постиже га Марсенић на додавање Кукића - 3:1.

5. минут
Греши Орбовић, Хрватска је узела лопту и у наредном нападу преко Ивана Мартиновића повећала на 3:0

4. минут
Поново Чупић погађа са крила - 2:0.

3. минут
1:0 води Хрватска, стрелац је Чупић.

3. минут
Ново искључење за наш тим, сада ће два минута одморити Урош Боржаш.

3. минут
Прво искључење на мечу, после гледања видео снимка, немачке судије су послале на клупу Мијајла Марсенића након фаула над Чупићем, играмо са човеком мање у пољу.

2. минут
После шута Јагањца, Цупара одлично брани. Потом нова грешка Хрвата у нападу и лопта ће бити за Србију, сјајна игра у одбрани Марсенића.

20:30
Утакмица је почела.

20:26
Србија победом обезбеђује пласман у наредну фазу, док би и ремијем направила огроман корак ка другом кругу такмичења.

20:21
Српски и хрватски навијачи су данас направили сјајну атмосферу (погледајте ОВДЕ), док се касније мало заоштрила доласком најватренијих присталица Каубоја, којих ће на трибинама бити око 80 одсто.

20:17
Уместо Ђорђића, селектор Ђерона је у протокол за овај меч уврстио рукометаша Железничара из Панчева Данила Радовића.

20:15
Пре тачно 10 година, Србија је у Београду на Европском првенству забележила последњу победу у дуелима са Хрватима. Тог 27. јануара Орлови су славили против Каубоја, док су након тога Хрвати добили све мечеве у међусобним дуелима, уз реми на Европском шампионату 2019. године - 25:25..

20:13
Већ смо писали да су и Хрвати непосредно пред меч добили лоше вести, позитивни на тесту били су голман Матеја Мандић и један од најбољих играча Звонимир Срна.

20:12
Лоша вест за селектора Тонија Ђерону: Србија неће моћи да рачуна на Петра Ђорђића, који је данас добио позитиван тест на корона вирус.