МОНАКО ПОСЛЕ МОНАКА: Гасли враћен на подијум, ривалима "падају" позиције
ФИА поништила казне. Гасли враћен у топ 3.
Гаслију враћен подијум у Монаку
Након што је прошлог викенда у Кнежевини стартовао као девети на гриду, француски возач је током трке напредовао до четвртог места у трци која је укључивала два изласка сигурносног аутомобила и црвену заставу, а затим је добио још једну позицију након што је возач Мерцедеса Џорџ Расел одрадио казну проласка кроз бокс.
Међутим, Гасли је кажњен због два прекорачења брзине у пит-лејну и добио је две одвојене казне од по пет секунди, које су му додате на укупно време, што га је спустило на седмо место на крају трке – резултат који га је дубоко разочарао.
Након трке, Алпине је поднео захтев за "право на преглед" одлуке која је Гаслија коштала првог подијума ове сезоне, а прво саслушање одржано је у четвртак, на почетку тркачког викенда за Велику награду Барселоне-Каталуња.
Тим из Енстона успео је у почетној фази поступка, након што је доставио нове, значајне и релевантне доказе.
Након тога је одржано додатно саслушање о Гаслијевој казни, а ФИА је у петак ујутру потврдила да су Французу казне поништене и да му је подијум у Монаку враћен.
У саопштењу Алпине наводи се:
- Поздрављамо одлуку ФИА да прихвати наш захтев за право на преглед као основан након коначног пласмана са прошлонедељне Велике награде Монака.Као резултат тога, судије су поништиле две казне од по пет секунди које су биле додељене аутомобилу број 10, чиме је тиму враћено треће место.Захваљујемо ФИА и Формула 1 Менаџменту на транспарентности и сарадњи током целог процеса и на донетој одлуци.Фокус тима је сада потпуно на предстојећој Великој награди Барселоне-Каталуње и постизању најбољег могућег резултата са оба болида.
Овим је потврђено да ће Исак Хађар из Ред Була изгубити подијум и бити пребачен на четврто место, док ће возач Мекларена Оскар Пјастри и возачи Рејсинг Булса Лијам Лосон и Арвид Линдблад такође пасти за по једну позицију.