СП ЗА ХОКЕЈАШЕ: Драма у три чина, Србија од 2:5 до победе 14 секунди пре краја (ФОТО)

12.04.2019. 23:07
Hokejaška reprezentacija Srbije
Хокејашка репрезентација Србије / Извор: Foto:hockeyserbia.com

Селедећи ривал је Белгија.

Прави спектакл виђен је у дуелу Србије и Кине у трећем колу Светског првенства Друге дивизије А групе. Драма какву само хокеј може да режира имала је срећан крај за хокејаше Србије. Иако су на почетку последње трећине губили 2:5, српски оклопници су направили невероватан преокрет и голом Виктора Кастела само 14 секунди пре краја дошли до велике победе – 6:5.

ХОРОР ПОВРЕДА У ГРУЗИЈИ: Француска дизачица тегова доживела УЖАСАН прелом руке (ВИДЕО)

САНДРО ПОЛЕТАН ПОРУЧИО: Борићу се као никад пре за трофеј "Београдског победника"

ФОРМУЛА 1: Фетел и Ботас најбржи на првим тренинзима у Кини

Није све у овом мечу кренуло како су желели српски хокејаши. Кинези су изненадили на старту и после 17. минута имали су вођство од 2:0. Међутим, само 90 секунди касније Лазар Лештарић је после додавања Мирка Ђумића и Угљеше Новаковића је смањио на 2:1, а после три минута игре у другој трећини Павле Подунавац је после асистенција Николе Керезовића и Стефана Бошковића донео изједначење – 2:2. Када се чинило да ће Србија преузети контролу меча, Кинези су брзопотезно успели да искористе предност играча више и поново дођу до вођства. До одласка на последњи одмор Кинези су још два пута затресли нашу мрежу и тада се чинило да ће Србија тешко избећи пораз

Ипак, нису се предавали хокејаши Србије и великом борбеношћу успели да направе још један подвиг. Фуриозан финиш меча голом је наговестио Доминик Црногорац, а асистенти су му били Ђумић и Керезовић. Свега два минута касније Роберт Сабадош се уписао у стрелце после сјајних додавања Ђумића и Подунавца и то је вратило наду и навијачима на трибинама. Потом је на сцену ступио Алекса Луковић који је 96 секунди пре краја постигао гол на асистенцију Виктора Кастела, да би Кастел после лепе комбинације Сретовића и Црногорца погодио мрежу за велику и заслужену радост.

У осталим мечевима трећег кола Хрватска је победила Белгију 5:2, док је Аустралија надиграла Шпанију 4:0. Наредни противник репрезентације Србије је Белгија а тај меч је на програму у суботу са почетком у 20 часова.

Погледајте како изгледа Даница Гајић, супруга Милана Гајића.